son haberler

‘Geleceğimiz İçin Gençlerden Oy İstiyoruz’

Yayınlanma Tarihi: 2 Haziran 2015 okunma

‘Geleceğimiz İçin Gençlerden Oy İstiyoruz’
Siyaset
0

Ak Parti Ünye Gençlik Teşkilatı, Türkiye’nin geleceği için gece gündüz çalıştıklarını ifade ederek, eski Türkiye ile yeni Türkiye arasındaki farka dikkat çekti.

Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Arif Safa Sarı, gençlik teşkilatının çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunarak; “Teşkilat olarak 13 yıl zaman zarfında Ordu ilimize yapılan hizmetlerin anlatıldığı 20 bin adet kitapçığı halkımıza dağıttık. 20 bin adet eski Türkiye yeni Türkiye karşılaştırmalı mecmuamızı halkımıza dağıttık. Kurduğumuz mobil Seçim Koordinasyon Merkezlerimizle halkımızı bilinçlendirmek için hizmet kitapçıklarımızı dağıttık ve üye olmak isteyen vatandaşlarımızı partimize üye yaptık. Ben emeği geçen gençlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

gelecegimiz_icin_calisiyoruz (2)“Eski Türkiye’de Avrupa’ya Gitmenin Yolları Aranıyordu”
Ülke’nin eski ve yeni halini kıyaslayan Sarı, konuşmalarını şu ifadelerle sürdürdü; “Değerli genç kardeşlerim. Bizler birçoğumuz 15 yıl öncesi Türkiye’yi hatırlamıyoruz. Babalarımızın anlattıkları zamanımız olursa arşivleri karıştırarak 15 yıl öncesi Türkiye manzaralarını bilebiliyoruz. 15 yıl önce her gencimizin aklından şu ülkeden dışarıya bir başımızı atabilsek, bir film uydurup bir Avrupa ülkesine gidebilsek diye düşünüyordu, bizim o dönemki emsallerimiz. Neden mi? Avrupa’da ki gurbetçilerimiz yazın memleketlerine geliyordu. Hepsinin altında cillop gibi arabalar. Tabi ki hepimiz imreniyorduk. Onun için o dönemde her türlü karamsarlığa sahip insanımızın ilk aklına gelen bu ülkeyi terk edip Avrupa’da çalışıp iyi bir ev iyi bir araba iyi bir gelir ve iyi bir gelecek elde etmekti tek arzumuz. Ülkemiz meteliğe muhtaç durumdaydı. Memurunun maaşını İMF kapılarından dileniyordu. Mahsulünün parasını alamıyordu. Çocuğunu okutabilecek ortamlar yoktu. Bu tip örneklemeleri saymakla bitiremeyiz.

13 Yılda Ülke Çağ Atladı
Gençler, 2001 yılında Allah bu ülkeye bir kurtarıcı nasip etti. O tüm bu sıkıntıların harcıyla Ak Partiyi kurdu. Ülkemizin yüzü gülmeye başladı. Tam 13 yılda bu ülke çağ atladı. Bu ülkede artık okuyan eğitim gören başarılı her birey istediği makam ve mevkie gelebiliyor. Bu eski Türkiye’de yoktu. Bu ülkede artık hastalarımız Ambulanslarla evinden alınabiliyor olmadı ambulans helikopterle alınabiliyor. Bu ülke de herkes ayrımsız bir şekilde okuyabiliyor ve istediği okula gidebiliyor. Bu ülkede eskiden özürlü insan ailenin başına dertti. Bu iktidar özürlü insanı ailenin kurtarıcısı yaptı. Bu ülkede eskiden uçağa binmek ayrıcalıktı. Artık herkes uçağa binebiliyor. Artık bu ülkede yıllardır bu ülkenin kaymağını yiyen ve her türlü nimetten istifade eden elit dediğimiz insanların eski Türkiye de uzanabildiği her şeye benim göbeğini kaşıyan adam diye nitelendirdikleri insanlar ve onların çocukları sizler de ulaşabiliyor ve keyfini sürebiliyorsunuz.”

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.