son haberler

Güçlü ve Adalet İçin İttifak

Yayınlanma Tarihi: 8 Mayıs 2015 okunma

Güçlü ve Adalet İçin İttifak
Siyaset
0

Saadet ve Büyük Birlik Partisinin oluşturduğu Milli İttifak, Ünye’de basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. Milletvekili Adayı Muammer Bilgiç, “İktidar güçlüden yana oluyorsa, mazlumu korumuyorsa o iktidarın meşruluğunu her zaman tartışma götürür. Tarihte hep bu mücadeleden ötürüdür. Biz hem güçlü olmak ve hem de adaletli olmak için yola” dedi.

İskele Restoranında gerçekleştirilen programa Büyük Birlik Partisi Ordu Milletvekili Adayı Mehmet Kartal, Saadet Partisi Ordu Milletvekili Adayı Muammer Bilgiç, Büyük Birlik Partisi Ünye İlçe Başkanı Erol Özkan, Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin, parti üyeleri ve basın mensupları katıldı.

İyi ki İttifak Yapmışız

İlk açıklamayı yapan Büyük Birlik Partisi Ünye İlçe Başkanı Erol Özkan, ittifakın ülkeye hayırlar getirmesini dileyerek; “Saadet Partisi ile Büyük Birlik Partisi Milli İttifak yaptı ve iyi ki de yapmışlar. Halkın bize tepkileri çok harika ve bir heyecan kattı. Bu yüzden çok mutluyuz seçimin ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

İttifak, Her Görüşten Oy Alacak

Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin, ittifakın toplumun tüm kesimini kucaklayan bir ittifak olduğunu belirterek; “Her seçim önemlidir ama 7 Haziran’da yapılacak olan seçim hepsinden daha önemlidir. Ülkemizin iki güzide siyasi partisi Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi bir ittifak yapmıştır. Bu İttifak görünüşte sadece iki siyasi partinin ittifakı görülse de genelde tüm tabanda seçmenimizi kucaklayan bir ittifak olmuştur. Bu ittifakla iki partimiz kutuplaştırmadan, gruplaştırmadan ve ötekileştirmeden tüm kesimi kucaklayarak Ak Partili, CHP’li kardeşlerimizin de oylarını alabilecek bir ittifaktır” dedi.

İktidar, Önünü Arkasını Görmüyor

Büyük Birlik Partisi Ordu Milletvekili Adayı Mehmet Kartal ise Türkiye’de insanların parti konusunda bir arayış içinde olduğunu ve kendilerinin bu talepten sonra ittifak oluşturduklarına dikkat çekti. Kartal; “İktidar mensupları sahaya ilk çıktıklarında hep ortak akıldan bahsetmekteydiler her gittikleri yerde. Ancak ortak akıl diye yola çıkanlar zamanla milletin oyunu ve gücünü arkasında hissettikleri zaman şımarmaya başladılar. Önlerini, arkalarını görememeye başladılar. Ortak akıl diye ortaya çıkan siyaset tek ağızdan ve tek dudaktan çıkan sözlere itibar etmeye başladı. Bu doğru bir şey değil. Onun için Türkiye’de bir arayış meydana geldi. İnsanlar ‘Bu iktidara karşı muhalefet görevini ihya edemeyen, yerine getiremeyen muhalefete karşı bir oluşum olması gerekiyor’ diyorlardı, bizde bunu gördük” dedi.

Güçlü ve Adaletli Olacağız

Son konuşmayı yapan Saadet Partisi Ordu Milletvekili Adayı Muammer Bilgiç, kendilerinin hem güçlü olması hem de adaletli olması için yola çıktıklarını ifade ederek; “Bizim meseleye bakışımız yani biz içinde bulduğumuz zamandan ve mekândan onurumuz ve şerefimizle geçmenin hesabını yapıyoruz gerisi teferruattır. Refah Partisi kapatıldığında merhum hocamız bu tarihin akışında bir nokta bile değildir demiştir. Biz birçok olayın tarihin akışında bir nokta bile değer taşımadığını düşünüyoruz. Mesele insanın kalbindeki değerleridir. Şunu söylüyoruz, kalbimizde olan felaketimiz olmasın, felaketimiz olanı da rabbimiz kalbimize koymasın. İktidarın meşruiyetini sağlayan tek sebep eğer dengeyi sağlıyorsa o zaman meşrudur. Eğer iktidar güçlüden yana oluyorsa, mazlumu korumuyorsa o iktidarın meşruluğunu her zaman tartışma götürür. Tarihte hep bu mücadeleden ötürüdür. Biz hem güçlü olmak ve hem de adaletli olmak için yola çıktık ve bizim düşüncemiz de budur” diye konuştu.

Kahvaltı programında salonda bulunan muhabbet kuşu, ilçe başkanları ve milletvekili adaylarının başına konunca “başımıza devlet kuşu kondu” esprisine neden oldu.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.