son haberler

Hayırlı Olsun Dilekleri İle Oylarını Kullandılar

Yayınlanma Tarihi: 7 Haziran 2015 okunma

Hayırlı Olsun Dilekleri İle Oylarını Kullandılar
Siyaset
0

Milletvekilliği Genel Seçimleri için oylar kullanılıyor. Sabah Saat:08.00’de başlayan oy verme işlemi, Saat:17.00’de sona erecek. Seçmenlerin yanı sıra Milletvekili adayları, siyasi parti ilçe başkanları ve Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, oylarını ülkeye hayırlı olsun dilekleri ile kullandılar.

Ünye’de 370 sandıkta oy verme işlemi sürüyor. Saat:17.00’ye kadar devam edecek oy verme işleminin ardından sandıklar açılarak oylar sayılacak. Merakla beklenen sonuçlar, YSK’nın yayın yasağını kaldırmasının ardından açıklanmaya başlayacak. Seçim sonuçlarının Saat:20.00’de belli olması bekleniyor.

ahmet çamyar“Türk Halkı Sağduyuludur”
Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 1145 Nolu sandıkta oy kullanan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Türk halkının her zaman sağduyulu olduğunu belirterek; “Türkiye’mizde 53 milyonu aşkın seçmen, 25. Dönem milletvekilliği seçimi için sandık başına gidiyor. Dün akşam saat 18.00 itibariyle kampanya dönemi geride kaldı. Bu akşam 17.00 itibaren sandıklar açılmasıyla birlikte bizimde beklediğimiz gibi yasaklar yerini istikrara ve güvene bırakmış olacak. Çünkü Türk Halkı her zaman sağduyuludur, Türk halkı her zaman kendisine hizmet edenleri, kendisi için gece gündüz mücadele edenlerin kıymetini bilir. Bu zamana kadar yapılan anketler bunu gösterdi. Biz sandıklardan sağduyunun hâkim çıkacağını ve Ak partinin tek başına ve inşallah anayasayı değiştirecek çoğunluğa ulaşılacağını düşünüyoruz. Seçimin bir kez daha hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

arif ergün“Milletimize Hayırlı Uğurlu Olsun”
Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 1147 Nolu sandıkta oy kullanan AK Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün, hayırlı olsun temennilerini sunarak; “7 Haziran seçimleri ülkemize milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Vatandaşlık görevimizi yaptık, oyumuzu kullandık. İnşallah Ordu’muzdan çok yüksek bir oy almayı bekliyoruz. Allah utandırmasın, hepimizin yolu açık olsun” dedi.

“Seçimin Sakin Geçmesini Umuyoruz”
bodancıMehmet Akif Ersoy Okulu’nda oyunu kullanan Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Orhan Bodancı ise seçime iyi hazırlandıklarını belirterek, herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması temennisinde bulundu. Bodancı; “Hep birlikte seçim gününü idrak ediyoruz. Bizde bir vatandaş olarak görevimiz yerine getirdik. Ünye’mize, Ordu’muza ve ülkemize hayırlı olsun. CHP olarak bu seçimlere biz çok iyi hazırlandık. Sandıklarımızda müşahit ve görevlilerimizle kontrolümüzde gidiyor. Şuana kadar her hangi bir aksilik, olumsuzluk yaşamadık. Seçimin sakin geçmesini umuyoruz. Vatanımıza ve Milletimize hayırlı olsun. Tüm oy kullanan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“İnşallah Seçimler, 13 Yıllık Ak Parti İktidarının Sona Ermesine Vesile Olur”nedim can
Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 1144 Nolu sandıkta oy kullanan MHP Ünye İlçe Başkanı Nedim Can; “Yaklaşık 2 aydır açıklanan listelerden sonra her siyasi parti gibi bizlerde Milliyetçi Hareket Partisini önce ülkemizden daha sonra ilimize ilçemize iktidar etme adına ilçe teşkilatı olarak elimizden gelen gayreti ve propaganda çalışmalarını sonlandırdık. Bu seçimlerin hem ülke açısından hem de yerelde ilçemiz açısından öneminin fevkalade büyük olduğunu ifade ettik. Çünkü 13 yıldan bu yana süre gelen Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarının özellikle son 5-6 yılı iyice incelendiğinde, adaletin sadece parti tabelası üzerinde kaldığı, adaleti kendilerine yakınlarına ve kendileriyle olanlara sunduklarını, onun dışında herkese zulüm korku kamplaşma ve ayrışmanın hat safhaya ulaştığı bir Türkiye haline geldik. Dolayısıyla 7 Haziran’da aziz milletimizin bin yıllık kardeşliğinin devamını sağlayacak, tekraren ortak paydanın tesisi için özellikle Milliyetçi Hareket Partisinin tek başına iktidar olması gerektiğine bizler inandık ve bunu da milletimize anlatmaya gayret ettik. İnşallah 7 Haziran’da ki bu neticelenecek seçimle 13 yıldır süre gelen AK Parti iktidarının sona ermesine vesile olur” dedi.

özgür şahin“Milletimizin Tercihine Saygı Duyuyoruz”
7 Haziran seçimlerinde Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin, Ünye Fehmi Cerrahoğlu İlk Okulundaki 1268 nolu sandıkta oyunu kullandı. Seçimin ülkeye hayırlı olması dileğinde bulunan İlçe Başkanı Şahin, “Seçimlerin başta Ünye’mize Odumuza Ülkemize ve tüm insanlığa hayırlı olmasını diliyorum. İnsanlar oylarını kullanmakta, bu seçim bizim için hepsinden daha önemli bir seçimdir. Bu bağlamda birbirinden değerli 5 tane milletvekili adaylarımızla birlikte Ordu’yu karış karış gezdik. Teşkilat olarak emeği geçen tüm kardeşlerimize, yine gittiğimiz her yerde adaylarımızı ve teşkilat üyelerimizi kucaklayan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Türkiye’de yazılı ve görsel basın tarafından yok sayıldıklarını dile getiren SP Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin, “Burada yerel basını tenzih ediyorum. Ulusal medyanın bizi yok saymasına rağmen inşallah Büyük Birlik Partisi ile de ittifak yaparak barajı aşacağımıza inanıyoruz. Seçim çalışmaları sırasında da gösterilen ilgiden bunu gördük. Biz elimizden geleni yaptık, bundan sonrası seçmenin takdirine kalmış. Ona da saygı duyuyoruz” dedi.

muammer bilgiç“Bizim Derdimiz İnsanlığın Kurtuluşudur”
Anafarta İlkokulu’ndaki 1017 nolu sandıkta oy kullanan Milli İttifak Adayı Muammer Bilgiç, siyasi mücadelede amaçlarının insanlığın kurtuluşu olduğunu söyledi. Bilgiç, “Bugün 7 Haziran 2015, yeryüzünde insanlığın üzerine güneş doğduğu kaçıncı 7 Haziran olduğunu bilmiyoruz, çünkü 2015’ten öncede bir zaman akışı vardı. Bundan sonrada kaç 7 Haziran’da insanlığın üzerine güneş doğacak bilmiyoruz. Ancak bizim bildiğimiz şudur, ilk insandan güneşin doğduğu son güne kadar yeryüzünden yoksulun doyurulması, yetimin kucaklanması, yoldaki bir taşın kaldırılması, yoksula yardım edilmesi, nimetin ve külfetin paylaşılması için devam eden mücadele yine devam edecek, bizim derdimiz de budur. Biz bu gaye ile yani yoksulu doyurmak, yetimi kucaklamak, yoldaki bir taşı kaldırmak gayesi ile sandık başına geldik, görevimizi yaptık, insanımızın da iyilik isteyerek, bollu, bereket, adil bir düzen isteyerek oy kullandığına inanıyoruz. Hangi partiye oy verirse versin insanlarımızın gayesinin bu olduğunu düşünüyoruz. Ancak insanlarımız bir dezenformasyon çağında, yanlış kaynaklardan beslenme sonucunda medya ile ekran ile savaşta bazen yenik düşebilmektedir. İnşallah biz bu seneki seçim sonuçlarının hem ilimiz hem ülkemiz için hem de dünya için hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.