son haberler

Kurtulmuş: “Aslolan Halktır”

Yayınlanma Tarihi: 25 Mayıs 2015 okunma

Kurtulmuş: “Aslolan Halktır”
Siyaset
0

Başbakan Yardımcısı ve Ak Parti Ordu Milletvekili Adayı Numan Kurtulmuş Orta Çarşı esnafıyla kahvaltıda buluştu. Kurtulmuş, “’Mesele Ahmet’in, Hasan’ın, Hüseyin’in seçilmesi değil asıl mesele Türkiye’nin kendi istikametini tayin etmesi meselesidir” dedi.

Seçim çalışmalarını sürdüren ve Cuma günü Ordu-Giresun Havalimanı açılışına katılan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün ve partililerle Orta Çarşı esnafıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltıda Ak Parti hükümetinin yaptıkları ve daha da yapacaklarından bahseden Kurtulmuş, vatandaşlardan vekâlet isteyerek liderlerin kalıcı olmadığı aslolanın halk olduğunu söyledi.

kurtulmus_asılolan_halktır (2)Kurtulmuş konuşmasında; ”Bir seçime doğru gidiyoruz ve bu seçim Türkiye’nin önemli, hayati seçimlerinden bir tanesi. Bütün Ordulular olarak hepimizin iftihar ettiği, dünya çapında olan mükemmel bir havalimanı törenini idrak ettik. Bu havalimanı yapılmaya başlandığı zaman bazı arkadaşlarımız çeşitli vesilelerle bu projenin doğru olmadığını, böyle bir projeyi gerçekleştiremeyeceğimizi ortaya koymaya çalıştılar. Hatta ve hatta bizim göstermelik bir açılış yaptığımızı, havalimanının daha hazır olmadığı konusunda da söylentiler oldu. Şimdi ise, bu havalimanını yaptığımızı fakat bu istikrarı sürdüremeyeceğimizi söylüyorlar. Bizim için bu söylentilerin hiç bir önemi yok. Dünya’da toplamda 3 adet bütünü ile deniz üzerine inşa edilen havalimanı bulunmakta ve bu 3 havalimanının içerisinde Ordu – Giresun Havalimanı da mevcut bulunmakta. Hatta Avrupa’da tamamı denizin üzerinde olan tek havalimanı burası. Bu yüzden, bu proje Türkiye’nin medarıiftiharı ve Türkiye için bir Mega Projedir. İnşallah ilerleyen zamanlarda Ordu’nun, çevresinin ve Karadeniz’in bu havalimanı vasıtasıyla ekonomik olarak ne kadar ileri gittiğini ve yükseldiğini hepimiz göreceğiz.

Hızlı Tren Samsuna Kadar Gelecek
Biliyorsunuz Cumhurbaşkanımız geçen hafta Samsun’da yaptığı mitingde hızlı trenin Samsun’a kadar geleceğini söylemişti. Başbakanımız da bu hızlı tren projesinin ardından Samsun’dan Bolaman’a kadar olan alanda bir hızlı tren projesi çalışmalarının başlaması talimatını verdi. İnşallah Samsun’a kadar olan alan tamamlandıktan sonra Bolaman’a kadar olan alanda da hızlı tren yapılmasını sağlayacağız. Ayrıca üzerinde çalıştığımız bir başka proje daha var. Bunu ilerleyen zamanlarda daha teferruatlı bir şekilde açıklayacağız. Havalimanından Ordu merkeze kadar hafif raylı sitemle o alanda da ulaşım sağlayacağız.

kurtulmus_asılolan_halktır (3)Vatandaşlar Havalimanı İstiyor
Birçok yere gittiğimizde vatandaşlar köy yolunun yapılmasını, sağlık ocağının gelmesini, bir takım okul ve diğer hizmetlerin gelmesini talep ederken şimdi yandaki şehirde havalimanı var bizde istiyoruz diyorlar. Bu istek Türkiye’nin kat ettiği mesafeyi göstermesi açısından fevkalade önemlidir. Ordu’nun, Giresun’un ve tüm Karadeniz’in bu proje sonrasında ne kadar büyük bir değişim yaşayacağını hep birlikte göreceğiz.

Yeşil Yol Projesine Ağırlık Vereceğiz
Ayrıca Yeşil Yol projesine ağırlık vereceğiz. Böylece Samsun’dan başlayıp Rize’ye kadar olan yaylaların bağlanması, en azından Ordu bölgesinde ki yaylaların bağlantısında teleferiklerle geçilmesi projesini hazırlıyoruz ve bu projeyi de en kısa zamanda hayata geçirmeye gayret edeceğiz.

Şuan için yeni bir seçimin eşiğindeyiz ve bu seçim Türkiye için hayati derecede önem taşıyan bir seçim olacak. Türkiye’yi daha ilerilere götürmek için bizler sizlerden vekalet istiyoruz. Baktığımız zaman bundan 30 yıl sonra şuan ki liderlerin hiç birisi olmayacak fakat halk, millet hep baki kalacak. Dolayısıyla mesele Ahmet’in Hasan’ın, Hüseyin’in seçilmesi değil asıl mesele Türkiye’nin kendi istikametini tayin etmesi meselesidir.

Başkanlık Sistemi Esaslı Yeni Bir Anayasa Getireceğiz
Şuan 82 anayasası devam ediyor. Bu dönemde nasıl oy verdiğinizi hatırlayın. Neredeyse açık oy gizli tariflerle oylar verildi. Bu düzen şuan Anayasası ile, siyasi partiler yasası ile halen devam etmekte ve bizim bu düzeni değiştirmemiz lazım. Türkiye’nin üstünde 1982 düzeni, darbeci ve askeri bir düzendir bu düzenin değiştirilmesi sivil, demokratik bir anayasa yapılması, başkanlık sistemi esaslı yeni bir anayasa değişikliğini Türkiye yapacaktır. Ve bununla birlikte Türkiye üstündeki deli gömleğini atarak daha güçlü daha demokratik daha yaşanabilir, insanların daha fazla özgür olduğu, refahın daha çok arttığı bir Türkiye olacaktır. Bunun için 7 Haziran’da siz değerli hemşehrilerimizin oylarını bekliyoruz” diye konuştu.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.