son haberler

Kurtulmuş: “Sandıklara Sahip Çıkmalıyız”

Yayınlanma Tarihi: 5 Haziran 2015 okunma

Kurtulmuş: “Sandıklara Sahip Çıkmalıyız”
Siyaset
0

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, seçimin en önemli ayağının seçim günü olduğunu belirterek, “Seçimin esas raundu seçim günü olan çalışmadır. Seçimin hasadını toplayacağımız gün 7 Haziran günüdür. 7 Haziran’da sandıklarımıza sahip çıkacağız, nasılsa burada açık ara AK Parti önde diye asla ve asla rehavete kapılmak yok. Sandıkların her birine sahip çıkacağız” dedi.

Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ordu Milletvekili Adayı Numan Kurtulmuş, partisinin seçim çalışmalarına devam etti. AK Parti Ordu İl Gençlik Kolları tarafından Fatsa ilçesinde hazırlanan Gençlik Şöleni’ne katılan Kurtulmuş, seçimin esas raundunun seçim günü olduğunu belirterek, gençlerden sandıklara sahip çıkmalarını istedi.

AK Parti’nin çok önemli bir parti olduğunu dile getiren Kurtulmuş, 8 Haziran sabahı Anayasa’yı değiştirecek çoğunlukla iktidar olmuş bir AK Parti görmek istediklerini belirtti.

kurtulmus-sandiklara-sahip-cikmaliyiz-1“Asla Rehavete Kapılmak Yok”
Seçimin en önemli sürecinin seçim günü olduğunu belirten Kurtulmuş, gençlere nasihatlerde bulundu. Herkesin sandığına sahip çıkması gerektiğini aktaran Kurtulmuş, “Seçimin esas raundu seçim günü olan çalışmadır. Seçimin hasadını toplayacağımız gün 7 Haziran günüdür. 7 Haziran’da sandıklarımıza sahip çıkacağız, nasılsa burada açık ara AK Parti önde diye asla ve asla rehavete kapılmak yok. Sandıkların her birine sahip çıkacağız. Her genç kardeşim kendisinden başka kimse yokmuş gibi bulunduğu yerde, bulunduğu ilçelerde sandıklara sahip çıkacaksınız. Hiçbir sandıkta bir tek oyumuzu dahi zayi etmeyeceksiniz. Seçim günü sandıklar patlar Ak Parti Ordu’da 5’te 5 yapar, Ordu 5’te 5 yaparsa Türkiye’de AK Parti açık ara farkla birinci parti olur” diye konuştu.

“Ak Parti Köklü Bir Gelecektir”
AK Parti’nin gelecek vaat eden bir parti olduğunu ifade eden Kurtulmuş, “AK Parti 13 yıllık bir Parti ancak AK Parti kökü mazide olan partidir. Yani ne demek kökleri toprağın derinliklerine giden, dallarına baktığınız zaman gökyüzüne kadar uzatır. Bizim davamız kökleri toprağın derinliklerinde, dallarının yaprakları semaya doğru açılmış köklü bir medeniyetin ağacı gibidir, köklü bir davadır ve köklü bir gelecektir. AK Parti kökü mazide olan bir ati olduğu için gelecek vaat ediyor. AK Parti’nin etrafında milletin farklı kesimleri bir araya geliyor. İnşallah 8 Haziran günü Ordu’da büyük bir şöleni yaşayacağız ve 8 Haziran sabahı Anayasa’yı değiştirecek bir çoğunlukla iktidar olmuş bir AK Parti’nin gençlik kolları olarak bir araya geleceğiz” şeklinde konuştu.

Gençlerden bir tanesini sahneye davet eden Kurtulmuş, gençlere, ‘Neden ille AK Parti’ demelerinin sebebini sordu. Aşkın Tokatlı isimli genç ise AK Parti’li olmasının sebebini açıkladı. Tokatlı, AK Parti’nin iktidara gelmesi ile ülkeye barış geldiğini ve artık şehit cenazesinin gelmediğini söyledi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.