son haberler

MHP’den ‘Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma’ Toplantısı

Yayınlanma Tarihi: 2 Temmuz 2022 okunma

MHP’den ‘Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma’ Toplantısı
Siyaset
0

MHP’den ‘Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma’ Toplantısı

MHP Genel Merkezinin “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma” temalı programı Ünye’de Ramada Otel’in konferans salonunda düzenlendi.

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma” programı 1 Temmuz Cuma günü Ünye Ramada Otelde gerçekleşti. Programda ilk olarak Milliyetçi Hareket Partisi kurucu lideri merhum Alparslan Türkeş anısına bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

 

-“MHP kurulduğu günden bu yana devletinin ve milletinin yanında olmuştur”-

 

Programın açılışında konuşan MHP Ünye ilçe Başkanı Avukat Murtaza Hacıimamoğlu, konuşmasında şunları ifade etti; Bugün buraya liderimizin çağrısıyla geldiniz. Tek başınıza gelmediniz; birlik oldunuz, beraber oldunuz, tek yürek oldunuz üç hilalin altında ülkücü oldunuz. Ülkücülük sadece Milliyetçi Hareket Partisinde olur dediniz Milliyetçi Hareket Partili oldunuz geldiniz. Türkiye, Bayrak, sancak sevdanızı aldınız geldiniz. Hoş geldiniz. MHP kurulduğu günden bu yana devletinin ve milletinin yanında olmuştur. İhtiyaç duyulan her alanda bende varım demiştir. Yapılamaz, çözülemez denilen her konu Allah’ın izni ve liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin vizyon ve kararlığı, devletimizin destek ve duasıyla çözülmüştür

-“Cumhur ittifakı tam bağımsız Türkiye’dir”-

 

’Cumhur ittifakı tam bağımsız Türkiye’dir’ diyen Başkan Hacıimamoğlu, konuşmasını şu cümlelerle noktaladı; “MHP Dünya siyaset tarihinde en ağır bedelleri ödemiş bir siyasi partidir. Bizim geçmişimiz de riya yoktur! Bizim geçmişimiz de beklenti yoktur! Bizim geçmişimiz de pazarlık yoktur! Bizim geçmişimizde acı, çile, hizmet vardır. İşte bu yüzden neden Cumhur İttifakı paydaşı olduğumuzu hala daha idrak edemeyenlere geçmişimizi anlatarak onlara ’Cumhur ittifakı tam bağımsız Türkiye’dir’ diyeceğiz! Unutulmasın ki: Bizler 15 devlet kurup yıkıldığı halde 16. Kuran bir ecdadın torunlarıyız. Türk milletini bölemeyeceksiniz, Türk Devletini yıkamayacaksınız!” dedi.

 

-“Bizim meselemiz vatan meselesi”-

 

Ülke’nin refahı için çalıştıklarını belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Toplantıda Yaptığı Konuşmasında şunları ifade etti: Çok değerli misafirlerimiz, kıymetli konuşmacılarımız var. Şunları belirtmek istiyorum; Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sn. Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli ile birlikteliği, sıradan 6’lının birlikteliği gibi bir birliktelik değil. Bizim meselemiz vatan meselesi, bizim birlikteliğimiz vatanımızın refahı meselesi. Ülkemizin her yerinde cumhur ittifakı için, bir cumhur ittifakı olarak ülkemizin bekası için her noktada birlik ve beraberlik için kardeşlik ruhu içerisinde ülkemizin geleceği için çalışıyor gayret ediyoruz” dedi.

 

-“Bu toplantıların özü muhalefet ne yapmak istiyor onları sizlerle paylaşmak”-

 

Bu toplantıların özü; genel başkanımızın talimatlarıyla muhalefet ne yapmak istiyor onları sizlerle paylaşmak diyen Milliyetçi Hareket Partisi Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk, konuşmasına şöyle devam etti; “Bugün burada genel başkanımızın talimatlarıyla adım adım 2023 ilçe ilçe anlatma ve aydınlatma toplantıları kapsamında sizlerle buluşuyoruz. Bütün dünyada enflasyonun artması sonucu ülkemizde de enflasyon arttı. Faturalar üzerinden Türkiye ile husumetini görmeye çalışıyorlar. Buna asla müsaade edemeyiz. Bu toplantıların özü; genel başkanımızın talimatlarıyla muhalefet ne yapmak istiyor onları sizlerle paylaşmak ve cumhur ittifakı ne yapıyor sizlerle paylaşıp aydınlatmak. Bugün burası 5. ilçemiz. Aydınlattık ve aydınlatmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

-“Bu toplantılarımızda bizler Millet İttifakı’nın akıl tutulmalarından bahsediyoruz”-

 

Bu toplantılarımızda bizler Millet İttifakı’nın akıl tutulmalarından bahsediyoruz diyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Filiz Kılıç, konuşmasına şöyle devam etti; “Bizler genel başkan yardımcıları olarak sayın genel başkanımızın talimatlarıyla öncelikle Adım Adım 2023 İl İl Anlatma ve Aydınlatma Toplantısı bütün illerimizi tek tek dolaştık. Akabinde de 18 Şubat 2022 tarihinden bu yana gene sayın genel başkanımızın talimatları ve emirleri ile bütün ilçelerimizi dolaşarak halkımızın dertlerini dinleme, onların mutluluklarını paylaşarak artırma çabası içerisindeyiz. Bu toplantılarımızda bizler parti politikalarımızdan, geleceğe yönelik yapacaklarımızdan, 2023 seçimlerine dair hazırladıklarımızdan bahsediyoruz. Millet İttifakı’nın, akıl tutulmalarından bahsediyoruz” dedi.

 

-“Cumhur İttifakı pazara kadar değil mezara kadar kurulmuş bir ittifaktır”-

 

Cumhur İttifakı pazara kadar değil mezara kadar kurulmuş bir ittifaktır diyen Kılıç sözlerini şöyle noktaladı; “Toplantıya gitmeden önce sayın genel başkanımıza efendim bir emriniz var mı diye çıktığımızda kendisi her zaman şunu ifade etmiştir. Aman dikkatli gidin, yavaş gidin ve orada da kimi görürseniz bütün halkımıza kucak dolusu muhabbetlerimi, selamlarımı götürün sözleri olmuştur. Biz MHP ve ülkücüler olarak biz bu dava yolunda milletimizin yanında milletimizin yararına şimdiye kadar var gücümüzle çalıştık. Bundan sonrasında da var gücümüzle çalışmalar içerisinde olacağız. Milletimizin lehine olan her çalışmanın yanında olacağız. Cumhur İttifakı pazara kadar değil mezara kadar kurulmuş bir ittifaktır” dedi.

 

Toplantıda ayrıca Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyeleri Murat Kotra, Afşin Birben ve Kadir Şekerci’de toplantının amacına ilişkin konuşmalar yaptı. Toplantı sonunda toplantıya katılım sağlayanlara plaket taktim edildi.

 

“Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma” toplantısına Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Filiz Kılıç, Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyeleri Murat Kotra, Afşin Birben ve Kadir Şekerci, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, İkizce Belediye Başkanı Osman Kaygı, MHP Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk, MHP Ünye İlçe Başkanı Av. Murtaza Hacıimamoğlu, AK Parti Ünye ilçe başkanı Kenan Selim Argan, Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Gürel, Ünye Ülkü Ocakları Başkanı Serkan Gürkan, Ordu Ülkü Ocakları Başkanı Doğan Mert Duran, 27. Dönem Ordu Milletvekili Adayı Fazlı Yüksel, ÜTSO Başkanı İrfan Akar, Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, Mahalle Muhtarları, STK Üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Ünye Kent

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.