son haberler

Milli İttifak Sahaya İndi

Yayınlanma Tarihi: 21 Nisan 2015 okunma

Milli İttifak Sahaya İndi
Siyaset
0

Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi’nin birlikte oluşturduğu Milli İttifak milletvekili genel seçimleri için sahaya indi. İki partinin birlikte yürüttüğü seçim çalışmalarını iktidar yürüyüşü olarak nitelendiren İttifak Milletvekili Adayı Muhittin Açıcı, “İç ve dış politikası iflas etmiş bir hükümet, bu millete fakirliği iliklerine kadar hissettirdi. Milli ittifak, bu kötü gidişe son vermek için kuruldu” dedi.

SP ve BBP’nin 7 Haziran seçimleri için oluşturduğu Milli İttifak adayları çalışmalarını sürdürüyor. SP Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin ve BBP Ünye İlçe Başkanı Erol Özkan ile birlikte ittifakın Ordu Milletvekili adayları Muhittin Açıcı, Muammer Bilgiç, Necati Kırış, Abdullah İstikbal ve Mehmet Kartal gazetemizi ziyaret ederek açıklamalarda bulundular.

“Söyleyecek Sözü Olan 2 Partiyiz”
Türkiye’nin yeni bir seçim sürecine girdiğini ve bu seçimlere SP ve BBP’nin ittifak yaparak gireceğini belirten Ordu Milletvekili Adayı Muhittin Açıcı, “Mecliste 4 tane parti var, meclis dışında da 2 parti vardı. Tabela partisi olmayan, gerçekten alt yapısı, takip edeni, mırıldanılacak türküsü olan aslında parlamentodaki 4 siyasi partinin muhatabı muhalifi olan 2 parti vardı. Bunlarda Saadet ve Büyük Birlik Partisi idi. Bunlar yani milli ve İslami hassasiyeti olan insanlar birlik yaptılar. Dolayısıyla bunun bir sinerji oluşturacağını tahmin ediyorduk, şimdi de bunun var olduğunu görüyoruz” dedi.

“Dış Politikada Çuvalladılar”
Türkiye 13 yıldan beri tek parti iktidarı ile yönetildiğini, dış politikada kelimenin tam anlamıyla çuvalladıklarını ifade eden Açıcı, “Avrupa Birliği ile ilgili ne söylediyselerse bir arpa boyu yol alamadıkları ortada. Dünyada bugün Türkiye ne diyor ne söylüyor noktasında görüşünü merak eden tek ülke yok. Tam bir fiyasko. Dün ne söylediyseler bugün bunun tersi ortaya çıktı. Bu belki de Cumhuriyet Tarihi’nin en başarısız dış politikası. Diğer yandan da ekonomik terör dediğimiz bir olay söz konusu. 12 milyon resmi çalışan insandan 6 milyonu asgari ücretle çalışıyor. Asgari ücret 950 TL. Bu rakamı 13 yıl öncesi ile mukayese ettiğimizde o yıllardaki alım gücünün bugünkünün 3 katı olduğunu görüyoruz. Biz fakirlikle mücadele edeceğiz demişlerdi, ama bunun tam tersi oldu. Mesela son 2 ayda %30’larda paranın devalüe olduğunu görüyoruz. Fakirliği iliklerimize kadar yaşıyoruz. Dolayısıyla dış politikada iflas etmiş, söylemlerde dibe vurmuş, iç barışın tesisi noktasında ne söylüyorsa söylediklerinin hiç birini yerine getirememiş hükümete birilerinin bir şeyler söylemesi lazım. Bunları kim söyleyecek? Cumhuriyet tarihinin en başarısız devlet adamı Devlet Bahçeli mi, yoksa SSK’yı batıran Kemal Kılıçdaroğlu mu, yoksa arkasında silahlı terör örgütü bulunduran Selahattin Demirtaş mı söyleyecek? Muhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşları, bu toprakların yetiştirdiği nadide isimlerden birisi olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın arkadaşları söyleyecek. Çünkü bu milletin ana omurgasını bu iki insanın söylediği sözler inşa ediyor” dedi.

“Zulüm İle Abad Olunmaz”
“Yerliliğimizi, milliliğimizi, dine-diyanete bağlılığımızı kim tartışabilir?” diyen Ordu Milletvekili Adayı Muammer Bilgiç ise, “Türkiye’de 7’den 70’e oy veren vermeyen herkesin ortak mahşeri vicdanı kararı, rahmetli Necmettin Erbakan’ın ve Muhsin Yazıcıoğlu’nun emanetini taşıyanlar, aslında daha içten imtihanlarını veren insanlardır. Ama onlar barajı geçemez, oylarımız boşa gider düşüncesiyle bize oy verilmiyordu. Bize benzeyen insanlar iktidardaydı. Fakat bize benzeyen insanların toplumun huzurunu bozduğunu, adalet kavramını ortadan kaldırdıklarını gördük, akraba atamalarına şahit olduk. Bu bir zulümdür ve zulüm ile abad olunmaz” dedi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.