son haberler

Muhsin Yazıcıoğlu’nun Ölümünün 13. Yılı…

Yayınlanma Tarihi: 24 Mart 2022 okunma

Muhsin Yazıcıoğlu’nun Ölümünün 13. Yılı…
Siyaset
0

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopter kazası sonucu ölümünün üzerinden 13 yıl geçti. BBP Ünye İlçe Başkanı Erol Özkan yaptığı açıklamada Yazıcıoğlu’nun ölüm yıldönümünü buruk ve acı dolu andıklarını söyledi.

Başkan Özkan yaptığı açıklamada, “ Şehadetinin 13.yılında yine buruk ve acı dolu bir Muhsin Yazıcıoğlu anma programları yapıyoruz! 29 yıl önce Büyük Birlik Partisinin kuruluşu ile tanıdığımız siyasi liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nu 25 Mart 2009’da helikopterinin düşmesi ve şehadeti ile ebedi aleme uğurladık.

Helikopterin düşmesi millet çoğunluğu tarafından suikast olarak değerlendirilmektedir.! 13 yıldır suikast ve kaza ayırımı yapması gereken adalet hala yerini bulmamıştır. “Geçiken adalet, adalet değildir.”  Sözü burada da tam yerine oturmaktadır. Yığınla delil mahkemelere sunulmuş olmasına rağmen dava açılamamıştır. Unutmasınlar ki adaleti savsaklayanlar, geciktirenler bir gün o adalete kendileri de muhtaç olacaklardır. Her 25 Mart’ta partililerimiz ve Alperen gençlerimiz Tacettin dergahın da ve keş dağında anma programlarına katılmaktadır. Bu senede Türkiye’nin her yerinden katılımlar olmaktadır.  Partimizin oyu ile sevgisi hiç de kıyaslanmayacak şekilde artmaktadır. Hatırası gönüllerde daha çok yer bulmaktadır. Hiçbir siyasi lider Muhsin Yazıcıoğlu kadar toplumda böyle ilgi görmemektedir. Parti ile hiç ilgisi olmayanlar, rahmet ve şükranlarını ifade etmektedir. Temennimiz adaletin tecelli etmesidir. Olayda dahli olan herkesin hak ettiği cezayı almasını sabırsızlıkla bekliyoruz.

Mekanı cennet olsun, rahmet ve dua, minnetle anıyoruz” dedi.

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.