son haberler

Saadet Partisi’nden Toplumsal Kutuplaşmayı Önleme Kampı

Yayınlanma Tarihi: 8 Şubat 2017 okunma

Saadet Partisi’nden Toplumsal Kutuplaşmayı Önleme Kampı
Siyaset
0

Saadet Partisi Ünye İlçe Teşkilatının bu yıl ikincisini düzenlediği plan, program ve motivasyon kampı Amasya’nın Hamamözü ilçesinde gerçekleştirildi. İlçe başkanı Özgür Şahin, iki gün süren kampta 2017 yılının çalışma plan ve programının yapıldığını ve amacının toplumsal kutuplaşmayı engellemek olduğunu açıkladı.

Düzenlenen plan ve program kampının amacının, toplumsal kamplaşma ve kutuplaşmayı engellemek olduğunu ifade eden SP Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin, “İlçe başkanlığınca organize edilen kamp çalışmasına katılan yönetim kurulu üyelerince, gerek ülke siyasetinde gerekse dünya siyasetinde gerçekleşen olaylar analiz edildi. Her zamankinden daha fazla çalışma yapılması, yapılacak çalışmalarda toplumsal çatışmaların önüne geçecek faaliyetlerin incelenmesi planlandı. Teşkilat birim başkanları kadın kolları ve gençlik kolları 2016 yılı raporlarını ve 2017 yılı çalışma planlarını gözden geçirdi” dedi.

Kucaklayıcı Dil Tavsiye Edilecek

Gerek siyasi partiler, gerekse sivil toplum kuruluşları ile olan ilişkilerin derhal artırılması ve toplumsal kucaklayıcı dilin tavsiye edilmesinin kararlaştırıldı kampta, içinde bulunduğumuz coğrafyanın Büyük Ortadoğu Projesi olarak adlandırılan projenin uygulama alanında olması, bu sebeple siyasi ve ekonomik sorunların çözümünde “şer güçler” olarak adlandırılan ülkeyi terör ve kaos ortamına sokmak isteyenlere karşı sağduyulu ve itidalli çalışma yöntemi tavsiye edildiğini belirten İlçe Başkanı Şahin, “Yerelde ülke ekonomisinin giderek bozulmasının göçü tetiklediği ve bundan en çok üretim alanı olan tarımsal nüfusun etkilendiği bu sebeple kırsal nüfusun artırılması için yapılabilecek projeler değerlendirildi. Çiftçinin ana geçim kaynağı olan fındık üretiminde ki gelirin uluslararası çikolata tröstleri tarafından sömürülmesinin önüne geçilmesi için yapılacak çalışmalar öne çıkarıldı” dedi.

Sömürge Tipi Kalkınma

Ulusal ve uluslararası alışveriş merkezlerinin, sermaye gücü zayıf olan esnafa uyguladığı haksız rekabetin önüne geçilmesi için yapılabilecek çalışmalarında planlandığını belirten Şahin, “Türkiye’nin yüksek faizle borç alması sebebiyle üretime yönelik yatırımlar yapılamaması, ülkede uygulanan sömürge tipi kalkınma modeliyle giderek yoksullaşan halk kitlelerinin ortaya çıkmasına ilişkin yapılabilecek çalışmalar gözden geçirildi. İki gün süren kampın neticesinde toplumsal kutuplaşmanın önüne geçmek yoksulluk ve işsizliğin çözümleri konusunda salon toplantıları, konferanslar, sivil toplum kuruluşlarıyla ve siyasi partilerle yakın ilişki içinde olunması karara bağlandı” dedi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.