son haberler

“Sahadaki Sinerjinin Karşılığı Bu Değil”

Yayınlanma Tarihi: 19 Haziran 2015 okunma

“Sahadaki Sinerjinin Karşılığı Bu Değil”
Siyaset
0

Saadet Partisi Ünye İlçe Teşkilatı, seçimlerin ardından teşekkür ziyaretlerine başladı. Gazetemizi ziyaret ederek açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin, seçim sonuçlarının kendilerini memnun etmediğini belirterek % 2’lik oyun sahada olan sinerjinin karşılığı olmadığını söyledi.

Şahin yaptığı açıklamada; “Biz Saadet Partisi Ünye İlçe Teşkilatı olarak seçim startını 12 Nisan’da vermiş olduk. Ziyaretlerimize de Kabadüz İlçesi’nden başladık. Daha sonra Çambaşı Yaylası, Yeşilce, Mesudiye, Gölköy, Gürgentepe, Çamaş, Fatsa ve Ünye olarak gezilerimizi tamamladık. O tarihten bu yana teşkilatımızın bütün üyeleri gece gündüz demeden partimizi Büyük Birlik ile yapmış olduğu birliktelik içinde bayrağımızı dalgalandırabilmek için en üst düzeyde katkılarını sürdürdüler.

Milletvekili adayımız Muammer Bilgiç ile Ordumuzun 18 ilçesini taradık, sadece Gülyalı ilçemize gidemedik. Ünye’de de tüm gece petrol istasyonları, fırınlar, esnaf ve kurum ziyaretlerimiz, mülki amir ziyaretlerimiz vb. ulaşabildiğimiz her yere ulaşıp kamuoyuyla sohbetlerimizi gerçekleştirdik. Tabiki bu alınan %2’lik oy sahada yansıyan sinerjinin karşılığı değildir. Özellikle son haftalarda yapılan açıklamalar kafası karışık olan kişilerin kararını bir nebzede olsa değiştirmiş oldu. Tabi bu bağlamda biz Ünye teşkilatı olarak Türkiye ortalamasının üzerinde bir oy aldık. Geçmiş seçimlerin de üzerinde bir oy oranına sahip olduk. Ama yine de bizim beklediğimiz gibi bir sonuç değildi, % 10 barajını geçeceğimizi umuyorduk. Tabiki halkımızın tercihine saygı duyuyoruz. Çalışmalarımızı bırakmadık, seçim sonrasında da devam ediyoruz. Milletvekili adaylarımız ve teşkilat üyelerimizle birlikte teşekkür ziyaretlerine başladık. Bu ziyaretlerde de vatandaşların bize teveccühlerini gördük. Her ne kadar sandıktan çıkan sonuç memnun etmese de bu karşılamalar bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir. Bizim mücadelemiz sürecek. Biz bölgemizde 4,3 oy alabildiysek kazanan Milli Görüş’tür. Bir dahaki seçimlerde çok daha iyi yerlere geleceğimize inanıyorum” dedi.

“Birilerinin Başarısızlığının Üstüne Mutlu Olan Bir Parti Değiliz”
Saadet Partisi Ordu Milletvekili Adaylığına çıkan Muammer Bilgiç ise açıklamalarında öncelikle mevcut partilerin başarılı olmalarını ve bir an önce hükümeti kurmalarını söyledi. Bilgiç; “Meclisteki 4 partinin ister azınlık hükümeti, isterse de koalisyon hükümeti kursun başarılı olmalarını diliyorum. Çünkü bu ülke hepimizin. Bizler birilerinin başarısızlığının üstüne mutlu olan bir parti değiliz. İçinde bulunduğumuz durum sonucunda milletimize hayır ve huzur getirecek olmasını istiyorum. Biz öncelikle mevcut partinin başarılı olmasını istiyoruz. Ancak mevcut partinin başarılı olabilmesi için milli görüşün en başından beri savunduğu ilkeleri savunmaları gerekir. Biz Saadet Partisi’nin Ünye’den aldığı sonucu hezimet olarak görmüyoruz. Özellikle Ordu’dan alınan neticeler gayet umut vericidir. Meclis dışından 14-15 partinin toplamı % 1 oy alamamışken Saadet Partisi’nin tek başına % 2’nin üzerinde bir oy alması bir başarısızlık değildir. İnsanlar bu zamana kadar bizi izleyip, ölçüp tarttı. Bunun karşılığını da geçmiş seçimlerden bu yana oylarımızı arttırarak bize verdi. Şimdi ise meclisteki dört partinin tutum ve davranışlarını ölçecekler. Devlet adamına yakışır, ülkenin geleceğini düşünerek bu işe başlamak yerine haftalardır hala havanda su dövüyorlar. İnsanlara geçmişi sorgulatarak değil geleceği planlayarak yapmalılar” diye konuştu.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.