son haberler

Selami Aydın’ın Tayin İsyanı

Yayınlanma Tarihi: 4 Temmuz 2015 okunma

Selami Aydın’ın Tayin İsyanı
Siyaset
0

Ordu’nun Büyükşehir olmadan önce İl Özel İdaresinin son genel sekreteri, Gaziantep Şahinbey Kaymakamı Selami Aydın, 9 ay kaldığı görevden Bursa Vali Yardımcılığı’na atanınca şoke oldu. Aydın, “Ben yüce Allah’ın adaletine inanıyorum ve ona havale ediyorum” dedi.

‘Benim bilgim ve iradem dışında olan bir tayin’ diyen Selami Aydın, en az 3 yıl kalması gereken görevden 9 ay sonra başka bir ile atanmasının ismini vermediği bir kişi tarafından gerçekleştiğini söyledi. Kaymakam Aydın, “Bilgim dışında bu tayinin olması beni üzdü. Bu tasarrufu talep eden kişi hangi gerekçeyle bunu yaptı doğrusu merak ediyorum. Konuyu hukuki mecraya taşımayı düşündüm. Öyle bir durum olursa bunun sebebini öğrenmiş olurum. Burada başlattığımız hizmetler aksayacak. Gaziantep Kalesi’ne çıkmaya fırsat bulamadan Bursa’ya gideceğim” dedi.

Tayininde etkili olan kişiyi Allah’a havale ettiğini de belirten Kaymakam Selami Aydın, “Şahinbey’in çok hizmete ihtiyacı var. Bu hizmetlerin aksamasına neden olan kişi o vebali düşünsün. Ben yüce Allah’ın adaletine inanıyorum ve ona havale ediyorum, her şeyi bu dünyada çözemeyiz” diye konuştu.

Türkiye’nin değişik ilçelerinde Kaymakam olarak görev yapan ve son olarak İçişleri Bakanlığı’nda Bakanlık Müşavirliği yapan Selami Aydın, geçen yılki kararname ile Türkiye’nin en büyük 3’üncü ilçesi olan Şahinbey Kaymakamı olarak atandı ve 26 Eylül 2014 tarihinde göreve başladı. 800 bini aşkın nüfuslu Şahinbey’de göreve başlayan Kaymakam Aydın, geçen hafta İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kararname ile Bursa Vali Yardımcılığı görevine atandı.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.