son haberler

Türker; “Seçmen Kararsız”

Yayınlanma Tarihi: 25 Mayıs 2015 okunma

Türker; “Seçmen Kararsız”
Siyaset
0

DSP Genel Başkanı Masum Türker, yaklaşan seçimler öncesi geldiği Ünye’de seçmenin kararsız olduğunu belirterek, 7 Haziran seçimlerinin ardından 6-7 partinin parlamentoya gireceğini söyledi. Türker, DSP iktidarında asgari ücretin 2 bin, emekli maaşının ise 2 bin 600 TL olacağını belirtti.

Demokratik Sol Parti(DSP) Genel Başkanı Masum Türker, Karadenizli seçmenle buluşmak üzere çıktığı seçim turunda Ünye’ye geldi.

Ünye Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak partililerle birlikte Niksar Caddesi’nde vatandaşları selamlayan ve esnaflarla sohbet eden Genel Başkan Türker, “Yoksulluğu üretimle yenecek bir yaklaşımımız var. Bizim dönemimizde asgari ücret 2 bin TL olacak, asgari emekli maaşı 2 bin 600 TL olacak. Bizim parti programımızda öğrencilere sabah kahvaltı ve öğle yemeği vereceğiz” dedi.

turker_secmen_kararsiz (2)“6-7 Partili Parlamento Olacak”
7 Haziran seçimlerinde önceki seçimlere göre farklı bir sonuç ortaya çıkacağını dile getiren Genel Başkan Masum Türker, “Bu seçim çok farklı bir seçim. Birkaç şehir dışında şehirlerin tümünde vatandaş kararsız. Parlamento’daki 4 parti dışındaki partilere farklı bakışlardan bunu çok daha iyi anlıyoruz. Eğer olağanüstü bir olay olmaz ise bu dönem parlamentoya 6-7 parti girebilir “ dedi.

“Stratejik Kuruluşları Satmayacağız”
DSP olarak ulusalcı farklı bir ekonomik model uygulayacaklarını dile getiren Türker, “DSP’nin bu seçimdeki ekonomik modeli karma ekonomi esaslı halkçı ekonomi politikasıdır. Bizim karma ekonomideki amacımız stratejik olan hiçbir devlet kuruluşunu satmayacağız. Stratejik kuruluşlardan kastımız ise demir-çelik fabrikaları, limanlar, karayolları, demir yolları, elektrik dağıtım şirketleri, doğal ve su gibi şirketleri özelleştirmeyeceğiz. Ayrıca özelleştirmediğimiz gibi yenilerini devlet eliyle kuracağız” dedi.

“Yoksulluğu Üretimle Yeneceğiz”
Üretime yönelik çalışmalar yürüteceklerini ve üretimle yoksulluğa son vereceklerini dile getiren Türker, “Bizim dönemimizde asgari ücret 2 bin TL olacak, asgari emekli maaşı 2 bin 600 TL olacak. Bizim parti programımızda öğrencilere sabah kahvaltı ve öğle yemeği vereceğiz. Ayrıca biz Kadınlar Bakanlığı kurulmasını ön görüyoruz ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınlara tatil ilan vereceğiz ki bunları önce ki yılarda parlamentoda önerge vermiştik. Yargı noktasında ise bağımsız yargı öngörüyoruz. Bu anlamda ise hiçbir ideolojik yapıya sahip olmayan, herhangi bir partiyle bağı olmayan bir yapıda yargı düşünüyoruz” diye konuştu.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.