son haberler

Türkiye’nin 5 Temel Sorununa CHP’den 4 Çözüm Önerisi

Yayınlanma Tarihi: 24 Ekim 2021 okunma

Türkiye’nin 5 Temel Sorununa CHP’den 4 Çözüm Önerisi
Siyaset
0

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Türkiye’nin 5 Temel Sorunu olduğunu belirterek CHP’nin 4 çözüm önerisiyle bu sorunları çözmeye hazır olduğunu açıkladı.

CHP Ünye İlçe Danışma Kurulu Toplantısı CHP Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba, Seyit Torun, Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, İl ve İlçe Başkanları, Eski belediye başkanları vepartililerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Maral “Pandemide Parti Çalışmalarımızı Aksatmamaya Önem Gösterdik”

CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral’ın açılış konuşması yaptığı toplantıda Maral CHP’nin son dönemde yol katettiğini belirterek şu ifadelerde bulundu; “son kongremizi yaptıktan sonra 2 yıla yakın süre geçti. Bu süre içerisinde Pandemi dönemini geçirdik. Parti çalışmalarımızı bu güne kadar aksatmamaya önem gösterdik. Bu süreçte partimizin genel merkezinin çok büyük katkıları oldu. Bu süreçte Milletvekillerimiz, ve genel merkez yetkililerimiz esnaf ve vatandaşlarımızla birlikte oldu. Kapanma döneminde dahi üye sayılarımızda artış oldu. Artık esnafımıza ve vatandaşlarımıza kendimizi anlatmakta zorlanmıyoruz.”

CHP Ordu İl Başkanı Av. Atila Şahin ise yaptığı konuşmada “ özellikle son günlerde hükümet ne yaptığını bilmez halde yangına körükle gider gibi kararla almaya başladı. Merkez Bankası 200 baz puan düşürerek faiz oranlarını %16’ya çekti. Doların, altının yükseldiği bir dönemde siz faizleri düşürürseniz bu dövizin daha da fazla artmasına neden olur ki bunun tek anlamı var, yangına benzinle gitmektir” dedi.

Bulut “CHP’nin Kuracağı Esnaf Bakanlığına Adayımız Veli Ağbaba”

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut Adana ile Ordu arasındaki tarihi geçmişe dikkat çekerek,  “Çukurovadan gelip, Ünye’de, Ordu’da olmaktan duyduğum memnuniyeti dile getirmek istiyorum. Çünkü iki şehir birbirine çok benzer. Cumhuriyet Halk Partisi iktidara gelir gelmez Esnaf Bakanı kuracak diyorlar. Esnaf Bakanlığında ise adayımız Veli Ağbaba’dır” diye konuştur.

Adıgüzel “Gelen İhbarlarla Adeta Ormancı Gibi Çalışıyoruz”

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel konuşmasında yeraltı madenlerine yönelik çalışmalara değinerek, “çok acılar çektik, ekmeğimiz çalındı. Topraklarımız çalındı. Fatsa’da altın madeninde zehirleniyor, üçpınarda kadınlarımız yerlerde sürüklendi. Doğaya yönelik mücadelemizi sürdürürken her gün ihbar alıyoruz. Adeta ormancı gibi çalışıyoruz” dedi.

Torun, “5 Temel Soruna 4 Ayaklı Çözümümüz Var”

Türkiye’nin 5 önemli sorunu olduğuna dikkat çeken CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Türkiye olağanüstü süreçten geçiyor. Ekonomimiz ciddi anlamda sıkıntı içerisinde. Enflasyon, döviz artıyor ama esnafımız, vatandaşımızın geliri artmıyor. Türkiye’nin 5 temel sorunu vardır. Bunlar; Demokrasi ve Hukuk, Eğitim, Dış Politika, Toplumsal Barış ve Ekonomidir. Bu 5 temel soruna CHP olarak bizim 4 ayaklı çözümümüz vardır. Bunlar ise birincisi; 1. Sınıf demokrasiye kavuşacağız, 2. Üretim, üretmeden çıkış yolu yok, Üretmeden çözüm yok. 3. Sosyal Devlet, sosyal devlet sadece yardımlar veren gıda yardımları yapan sosyal devlet değil. Vatandaşını üretime katan, her sorunu ile ilgilenen bir sosyal devletten bahsediyoruz. 4. Çözüm ise sürdürülebilirlik. Tüm bu söylediklerimin mutlaka sürdürülebilir olması lazım” diye konuştu.

Ağbaba “Dolar Yükselmiş, Türkiye Buhranı Yaşıyor”

Ekonomide yaşanan sıkıntıları dile getiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise “dolar yükselmiş, Türkiye buhranı yaşıyor. 10 Büyükelçi onların imdadına yetişmiş gibi açıklama yaptılar; Osman Kavala’yı serbest bırakın diye, şimdi 10 Büyükelçinin üzerinden gündemi değiştirmeye, doları unutturmaya, yolsuzlukları unutturmaya, işsizlikleri unutturmaya çalışıyor. Yermi bu millet? Yemez” diyerek eleştirilerde bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından partiye yeni katılan üyelere rozetleri takıldı. Toplantı daha sonra basına kapalı devam etti.

 

 

 

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.