son haberler

“Ünye’nin Meselelerinin Kefili Benim”

Yayınlanma Tarihi: 4 Haziran 2015 okunma

“Ünye’nin Meselelerinin Kefili Benim”
Siyaset
0

AK Parti’nin Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitinginde halka hitap eden Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ordu 1. Sıra Milletvekili Adayı Numan Kurtulmuş, Ordu’da açıkladığı 5 mega projeden sonra Ünye’nin uzun yıllar özlemle beklediği yatırımları tek tek sayarak bu yatırımların kefilinin kendisi olduğunu söyledi.

Kurtulmuş, Ünye Organize Sanayi Bölgesi için bakanlığın 20 Milyon kaynak aktaracağını, Ünye’ye 2 ayrı mühendislik fakültesi kuracaklarını, Ünye Niksar Karayolu’nun da en kısa sürede yapımına başlanacağı sözünü verdi.

7 Haziran seçimlerine 5’te 5 sloganı ile giren AK Parti, Ünye’de kalabalık ve coşkulu bir mitinge imza attı. Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitinge Başbakan Yardımcısı AK Parti Ordu 1. Sıra Milletvekili Adayı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün, Milletvekili Adayları ile çevre ilçe belediye başkanları katıldı.

Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün’ün selamlama konuşmasının ardından meydanda toplanan coşkulu kalabalığa seslenen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 9 Nisan’da Ünye’den başladıkları seçim çalışmalarını yaklaşık 2 aydır son derece güzel, son derece keyifli bir şekilde sürdürdüklerini belirterek; “Şimdi son düzlükteyiz, bu kampanya boyunca Ordu’nun her yerinde bizleri bağrına basan bizlere büyük bir hüsnü kabul gösteren bütün Ordulu hemşehrilerime yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

“İktidarı Ancak Rüyanızda Görürsünüz”
Kurtulmuş; “İki ay boyunca çok keyifli ve başarılı bir kampanya yürüttük. Muhalefet partileri CHP ve MHP tek başına iktidardan hiç bahsetmedi. İktidar olacaklarına inanmadıkları için HDP barajı aşsın, AK parti’nin 25-30 milletvekili eksilsin de bize de belki iktidar yolu gözükür diyorlar. İktidarı ancak siz Rüyanızda görürsünüz. Gelin bakalım Karadeniz’in vatansever insanlarına, Karadeniz gibi hırçın, Karadeniz gibi bereketli insanlarına deyin ki eğer biz gelirsek HDP ile koalisyon kuracağız, Ak Parti’yi iktidardan indireceğiz deyin. Bunlar koalisyon dedikçe yine Ak Parti’ye çalışıyorlar, millet de Ak Partinin etrafında toplanmaya başlıyor. Daha fazla toplanıyor, yolumuz açık olsun hayırlı uğurlu olsun” dedi.

unyenin_meselelerinin_kefili_benim (2)“Destek Sizden Hizmet Bizden”
“Bizler yapacağımızı söylüyoruz, onlar yapamazlar diyorlar” diyen Kurtulmuş, “Eskiden hep yaptırmayız diyorlardı. Seçime 5 gün kala 5 mega proje açıkladık. Muhalefet ne derse desin, biz Ordu’yu ne kadar yukarı çıkarırız, Karadeniz’i nasıl şahlandırırız bunun hesaplarını yaptık. 5 mega projeyi Ordu’ya kazandıracağız. Sizde bizi 5 milletvekili ile Ankara’ya gönderin, bizim de Ankara’da sesimiz 5’te 5’le daha gür çıksın. 5 Mega projemizin birincisi Havaalanı Ordu merkez arası hafif raylı sistem, 2.si Samsun’dan Bolaman’a kadara uzatılacak hızlı tren, Ünyeli hemşerimiz Ankara’dan hızlı trene binecek, 2 saat 45 dakikada Ünye istasyonunda hızlı trenden inecek. 3. Sü Akkuş’tan başlayarak Mesudiye’ye kadar 6 yaylamıza teleferik kuracağız ve bu proje ile Ordu’nun yaylaları şenlenecek. Ordu’da en önemli konteynır limanlarından birini açacağız. Bu limana Dünya gönderecek, Ordu dağıtacak. 5.si ise Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayacak tren yolu yapacağız. 5’te 5’le bu beş projeye destek verin, inşallah bunları hayata geçireceğiz” dedi.

“Ünye OSB İçin 20 Milyon Kaynak”
Her zaman Ordu’nun Ünye’nin meseleleriyle ilgilenmeye çalıştığını ifade eden Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Ünye Devlet Hastanesi çok kısa bir süre sonra tüm bölümleri ile hizmet vermeye başlayacak. Ünye Niksar Karayolu’nu, 8 Haziran’dan sonra en kısa zamanda başlayıp bu yolu tamamlayacağız, bunun kefili benim, taahhüdünü bizler veriyoruz. Ünye Organize sanayi bölgesi ile ilgili, Sanayi Bakanımız Fikri Işık beyle birkaç sefer konuştuk, sanayi bakanlığımız 2015 yılı için 20 milyon TL tahsis etti, inşallah 2015 yılında inşaatına başlıyoruz. Yaklaşık Bin 500 dönümlük arazi, bu arazinin kamulaştırma gerektirmeyen bölümünde inşaatına başlıyoruz” dedi.

Ünye’ye İki Mühendislik Fakültesi
Ünye’ye iki mühendislik fakültesi kazandıracaklarının da sözünü veren Kurtulmuş, “Ünye’de bir fakülte var, bunlara iki fakülte daha ekleyeceğiz. Bunlar denizcilik ve lojistikle ilgili mühendislik fakülteleri olacak. Böylece üç fakülteli yeni bir kampus alanına kavuşacağız. Kampusla ilgili Yazkonağı mahallesinde 350 dönüm alan tahsisi yapıldı çalışmalara başlıyoruz. Ayrıca, 2015 yılında Kültür Bakanlığı 3 ilçeye kültür merkezi yapılması için kaynak verildi. Bu üç ilçeden biri Ünye’dir, hayırlı uğurlu olsun. Tabakhane nin ıslah çalışmaları ile ilgili de 29 Mayıs’ta ihalesi yapıldı. İnşallah en kısa zamanda tamamlanacak. Küçük sanayi sitemizi de çok güzel bir yere taşıyarak, mevcut alanda kentsel dönüşümle gerçekten Ünye’ye yakışır güzel bir yaşam alanı haline gelecek” dedi.

“Güçlü ve Büyük Türkiye için 5’te 5”
Türkiye’nin büyük bir değişim ve gelişim içinde olduğunu ifade eden Kurtulmuş, “İçinde yaşadığımız için ne kadar önemli değişlimler yaşadığımızın farkında değiliz, çok değil 2000-2001 yılında 25 milyon dolar alabilmek için IMF’nin kapısında 50 kere dönüyor, IMF’nin memurları karşısında Türkiye’nin bakanları hatta Başbakanı düğme ilkliyordu. Şimdi Allaha şükürler olsun IMF’ye 5 milyar dolar borç taahhüdünde bulunan bir Türkiye’ye var. Güçlü ve büyük Türkiye için 5’te 5, mazlumların yanında daha çok dik duran bir Türkiye için 5’te 5, Ordu’nun Karadeniz’in bir yıldızı olması için 5’te 5, Türkiye’nin Dünya’nın en güçlü ülkelerinden birisi olması için 5’te 5. Siz 5’te 5’i bize verir sonuna kadar yanımızda durursanız, biz asla sizin yanınızda durmaktan, sizinle kol kola yürümekten geri durmayacağız” diye konuştu.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.