son haberler

“Üzüntülerinden Nemalanmayalım, Kucaklayıcı Olalım”

Yayınlanma Tarihi: 11 Haziran 2015 okunma

“Üzüntülerinden Nemalanmayalım, Kucaklayıcı Olalım”
Siyaset
0

Milletvekili Genel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden meclise gitmeye hak kazanan Seyit Torun ve Mustafa Adıgüzel teşekkür ziyareti kapsamında CHP Ünye İlçe Teşkilatını ziyaret etti. Yoğun katılım nedeni ile partililere Döner Çeşme Meydanı’ndan seslenen çiçeği burnunda vekiller tüm baskılara rağmen seçimden zaferle çıktıklarının altını çizdi. Yeni Vekil Mustafa Adıgüzel; “Devletin, medyanın, belediyelerin gücünü kullanarak üstümüze geldiler ama biz onların üzüntülerinden nemalanmayalım, onları kucaklayalım ve bundan sonra güzel bir geleceğe herkesi kucaklayacak şekilde devam edelim” dedi.

uzuntulerinden_nemalanmayalim_kucaklayici_olalim (2)“Halkın Sırtına Sopayla Vuranlara Karşı Duracağız”
Selamlama konuşması yapan CHP Ünye İlçe Başkanı Orhan Bodancı; “Hükümetin baskılarına direnerek Ordu’nun makûs talihini yenen, Cumhuriyet Halk Partili olarak bir avuç sermaye ile onlara karşı koyan, birbirinden değerli iki tane kardeşimizi Ankara’ya gönderiyoruz. Bundan bir buçuk yıl önce parti binamızda artık salona sığmıyoruz demiştim. Artık Döner Çeşme Meydanı’ndan başladık, Cumhuriyet Meydanı’na sığmayacağız inşallah. Bugüne kadar bu halkın sırtına sopayla vuranlar, bu halkın emeğini sömürenlere karşı duracağız” dedi.

“Seçimlerde Ünye Bize Büyük Katkı Sağladı”
CHP Ordu İl Başkanı Cemil Cebeci konuşmasında; “Bizim için çok zor bir seçimdi, fakat tüm sıkıntılara rağmen başarıyla çıkmayı başardık. Seçimlerde Ünye bize büyük katkı sağladı. Oyunu yüzde 5 arttıran ilçelerden bir tanesisiniz. Türkiye genelinde ise oy arttırma konusunda Ordu ili birinci sırada. Ünye halkını bu yüzden ayrıca kutluyorum. Hükümetin bütün maddi olanaklarına rağmen bu seçimden başarıyla çıktık. 5’te 5’ten 3’te 2 yapmak çok büyük bir başarı. Bunun için ayrıca oy veren vermeyen tüm Ünyelilere çok teşekkür ediyorum. Bir sonraki seçimlerde çok daha başarılı olmayı diliyorum” diye konuştu.

“Başkanlık Sistemini Al Başına Çal Dedik”
CHP Ordu Milletvekilli Mustafa Adıgüzel konuşmasında; “Size en başta yola çıktığımızda iki söz verdim. Birisi; AKP saltanatını yıkacağız, işte onu yıktık ve duvarları aştık. İkincisi; Ordu’dan birinci parti çıkacağız demiştik, bunu yapamamış olmamıza rağmen zaferle çıktık. Çünkü 5’e 1’i, 3’e 2 olarak yıktık. O imkânsızlıklar, kan ter içinde bütün arkadaşlarımızın köylerde, mahallelerde nasıl mücadele ettiğini biliyorum, herkesin emeğine yüreğine sağlık. Siz baskı, korku imparatorluğunu yıktınız, hepinizin gözlerinden öpüyorum. Türkiye Ordu’dan, Ünye’den şunu gördü hiç kimse tek başına bu ülkenin hâkimi değil. Başkanlık sistemini al başına çal dedik. uzuntulerinden_nemalanmayalim_kucaklayici_olalim (3)Bundan sonra yapacağımız işler var. Devletin, medyanın, belediyelerin gücünü kullanarak üstümüze geldiler, her şeyi yaptılar ama bunda başarılı olamadılar. Bu gerilim ortamında bizde belki herkesi tam kucaklayamadık, koalisyon tartışmaları içerisinde projelerimizi ulaştıramadık zaman darlığından. Ben sizden bir şey rica ediyorum, üzüntülerinden nemalanmayalım, onları kucaklayalım ve bundan sonra güzel bir geleceğe herkesi kucaklayacak şekilde bugün seçimi bitirmiyormuş gibi herkesi yanımıza çekecek, onlara da projelerimizi anlatacak, daha fazla insana ulaşacak ve daha güzel yarınlar ve aydınlık günleri önümüzdeki günlerde hep beraber yaşacağız. Biz de bugüne kadar nasıl geldiysek, sadece seçim süreci değil bu coğrafyaya nasıl hizmet ettim ve aranızdan birisi olduysam bilin ki burada neysek orada da oyuz kapımız herkese sonuna kadar açık. Haklarınızı asla kimseye yedirtmeyeceğiz, haklarınızın savunucusu olacağız. Bu ülkeyi sermaye ederek başkalarına teslim etmeyeceğiz” açıklamasında bulundu.

“Bizler Ünyeliyim Diyenden Çok Daha Fazla Ünyeliyiz”
CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun ise konuşmasında; “Gerçekten çok zor koşullarda bir seçim süreci yaşadık. Devletin gücüne karşı mücadele ettik, insana karşı, menfaate karşı mücadele ettik. Bunu siz başardınız ve bu ülkede bizlerin barış içinde birbirimizi başkalaştırmadan yaşamak istediğini gösterdiniz. Bakın dün bir bugün iki diyelim bu kadar kısa sürede bile inanın Türkiye rahatladı. İnsanlar kendine güvenerek yürümeye başladı. Artık sert bir şey konuşurken sağına soluna bakmıyor. İnşallah sizlerden aldığımız güçle o parlamento çatısının altında sizlerin haklarını savunacağız, Mustafa Adıgüzel kardeşimle beraber size söz veriyoruz. Bizler Ünyeliyim diyenden çok daha fazla Ünyeliyiz. Ülkeyi tam uçurumun kenarından aldık. Eğer ülkemizi daha fazla rahatlatacaksak bu ülke için çok daha fazla çalışacağız. Biz insanımızı seviyoruz, onarlı başkalaştırmadan refah içinde hizmet vermek istiyoruz. Emeklerinize ve yüreklerinize sağlık” diye konuştu.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.