son haberler

“Vergileri Arttırmaktan Başka Ne Yaptılar”

Yayınlanma Tarihi: 4 Haziran 2015 okunma

“Vergileri Arttırmaktan Başka Ne Yaptılar”
Siyaset
0

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu 1. Sıra Milletvekili Adayı Seyit Torun, Belediyeciliğin ‘b’sinden anlamayanların Ordu’da bir yılda vergileri arttırmaktan öte hiçbir şey yapmadığını söyledi.

CHP Ordu Milletvekili Adayları Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde halka hitap etti. Fevzi Çakmak Mahallesi’nden partililerle birlikte yürüyerek Cumhuriyet Meydanı’na gelen adaylar, kurulan platformdan partililere seslendiler.

Mitingde ilk konuşmayı yapan CHP Milletvekili Adayı İsa Yazıcı, hükümeti eleştirerek, “Ben merak ediyorum, 12 yıldır iktidarda olan yapacaklarını söyleyip söz veren Cumhuriyet Halk Partisi miydi? Mega projeler söyleniyor, vaatler veriliyor. 12 yıldır yapılmayan bu projeler önümüzde seçimler sonrasındaki 4 yılda nasıl yapılacak?” diye sordu.

Konuşmasında hükümetin Güneydoğu politikalarını eleştiren CHP Adayı Dr. Mustafa Adıgüzel; “Ak Parti iktidardan gittiğinin farkında olduğu için koalisyonla insanları korkutuyorlar. Koalisyonu da HDP ile yapacağımızı söylüyorlar. Bakın bunlar 12 yıldır iktidardayken Irak’ta Barzani ile koalisyon yapan Cumhuriyet Halk Partisi mi? Diyarbakır da Şivan Perver’le kolkola olan Cumhuriyet Halk Partisi mi? İmralı da cani başı ile koalisyon yapan Cumhuriyet Halk Partisi mi?” diye konuştu.

“Kaygılarımızda Haklı Çıktık”
AK Parti hükümetinin verdiği sözleri yerine getirmediğini iddia eden CHP Ordu 1. Sıra Milletvekili Adayı Seyit Torun ise; “1 yıl önce buradan yine sizlere seslenmiştim. O zaman bazı endişelerimizi bazı kaygılarımızı paylaşmıştım. Büyükşehir meselesinin bize dar geleceğini söylemiştim. O zaman da hem aday oluyor hem de büyükşehir yasasını eleştiriyor diye tepkiler almıştım. Peki soruyorum 1 yıl sonra geldiğimiz noktada haklı mıyım değil miyim? Bugün belediyeciliğin ‘b’sinden anlamayan insanlar ellerindeki kaynaklarla 1 yılda aldıklar mesafe sizlerin gözü önünde. Ne yaptılar; vergileri arttırdılar, zam yaptılar, şimdi de köylerimizde ki kendi sularımıza da su saati takacaklar. Büyükşehir bize sadece yük getirdi. Eğer Ünye’nin hala bir OSB’si yoksa bunun sorumlusu kimdir bir düşünün bakalım. Bu bugüne kadar Ünye’ye yapılmış en büyük haksızlıktır. Ünye’nin yolları hep seçim vaadi olarak kaldı. 13 yıldır söz verdikleri hiç bir şeyi tutmadıkları halde nasıl olur da bu meydanda konuşma cesareti bulurlar” diye konuştu.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.