son haberler

Malzeme Bakanlıktan, Başarı Sporculardan…

Yayınlanma Tarihi: 1 Aralık 2021 okunma

Malzeme Bakanlıktan, Başarı Sporculardan…
Spor
0

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kulüplere gönderilen malzeme desteği için Ünye Reis Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan Bakanlığa ve Müdürlere teşekkür etti.

Salon sporlarının gelişmesine yönelik kulüplerin ihtiyaç duyduğu malzemeler Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılandı. İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü Ordu’nun 19 ilçesinde faaliyette bulunan spor kulüplerine malzeme dağıtımı yaptı.

Ünye’de birçok dalda adından söz ettiren ve salon sporlarının öncüsü haline gelen Reis Spor Kulübü’ne de bakanlığın spor malzemeleri ulaştı. Tatami, kask ve eldivenden oluşan malzemelerle sporcular başarılarına başarı katacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın amatör spor kulüplerine olan desteğini her zaman hissettiklerini belirten Kulüp Başkanı Cavit Arslan, “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın amatör spor kulüplerine yaptığı yardımlardan Reis Spor Kulübü olarak bizde yararlandık. Sporda malzemenin önemini çok büyüktür. Reis Spor Kulübü’ne desteklerinden dolayı İl Gençlik ve Spor Müdürümüz Mustafa Genç ve İlçe Spor Müdürümüz Aydın Kuyumcu’ya teşekkür ediyoruz. Biz 4 şubemiz ve 701 sporcumuzla 16 branşta aktif şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Müdürlerimiz kulüplerdeki faaliyetleri sürekli takip ettiği için buralarda çocukların ihtiyaçlarını biliyorlar. Malzemesiz bu sporun yürümeyeceğini de çok iyi biliyorlar. Biz de 2022 yılının faaliyetleri için Eylül ayında çalışmalarımıza başladık.”

Türkiye Kick Boks Şampiyonası Ordu’da
“Ocak ayında Kick Boks branşında minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler Türkiye Kick Boks Şampiyonası Ordu ilimizde yapılacaktır. Biz bu şampiyonanın ilimizde olmasına vesile olan İl Spor Müdürümüze, İl Temsilcimiz Savaş Bey’e, Federasyon Başkanımız Salim Kayacı’ya teşekkür ediyoruz. Bu şampiyona ilimize 8 bin kişinin gelmesi demektir. Böyle şampiyonaların ilimizde gerçekleşmesi çok önemlidir. Bizde Reis Spor Kulübü olarak şampiyonaya 8 sporcumuz ile katılacağız” diye konuştu.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.