son haberler

Manyetik Kum Futbol Turnuvası’nda Kuralar Çekildi

Yayınlanma Tarihi: 29 Haziran 2022 okunma

Manyetik Kum Futbol Turnuvası’nda Kuralar Çekildi
Spor
0

Ünye Belediyesi tarafından organize edilen Geleneksel Manyetik Kum Futbol Turnuvası’nda kuralar çekildi. Başkan Tavlı turnuvaya katılan tüm takımlara başarılar diledi.

Dünya’da ikinci, Türkiye’de tek olma özelliği taşıyan ve geleneksel olarak yıllardır gerçekleştirilen Manyetik Kum Futbol Turnuvasının kuraları çekildi. Ünye Belediyesi tarafından bu yıl 21.’si düzenlenecek olan Uluslararası Kültür, Sanat ve Turizm Festivali kapsamında gerçekleştirilen Manyetik Kum Futbol Turnuvası bu yıl Büyükler, Kulüpler ve Kadınlar kategorisinde gerçekleştirilecek.

Büyükler kategorisinde 8 takım turnuvaya katılırken iki grup halinde oynanacak müsabakalar öncesi takımların grupları belirlendi.

Kura çekimine katılan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı yaptığı açıklamada, “Ünye’de düzenlenen kum futbol turnuvasının geçmişi çok eskilere dayanıyor. Biz de bu geleneği sürdürmeye çalışıyoruz. Pandemi nedeniyle etkinliklerimizde aksamalar olsa da normalleşme sürecinde yine kaldığımız yerden etkinliklerimizi yapmaya devam ediyoruz. Daha önce kum futbol turnuvası olarak yaptığımız etkinliğimizi Ünye’de bulunan, teknik özellikleri ve faydaları da artık herkes tarafından bilinen manyetik kumumuzu da ilave ederek Manyetik Kum Futbol Turnuvası olarak gerçekleştireceğiz.  Böylelikle kumun öneminin daha bilinir olmasını amaçlıyoruz. 3 kategoride yapılacak olan turnuvamızda büyükler kategorisine katılan 8 takımızı iki gruba ayırdık ve takımlarımızın gruplarını belirleyeceğiz. Turnuvamızın centilmence geçmesini, spor müsabakalarına yakışır bir ortam içinde takımlarımızın mücadele etmesini temenni ediyorum. Tüm takımlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Başkan Tavlı daha sonra Belediye Meclis Üyesi Mustafa Fidan ile birlikte kura çekimini gerçekleştirdi.

30 Haziran 2022 Perşembe günü saat 21.00’da başlayacak olan turnuvanın finali ise 23 Temmuz Cumartesi günü oynanacak.

Turnuvaya katılan takımların kategori ve grupları şu şekilde;

 TAKIMLAR

BÜYÜKLER     

A GRUBU

1- Sarah Moda Evi

2- Köroğlu Kuyumculuk

3- Yeni 11 Ateş

4- GNY Gayri Menkul

B GRUBU

1-Yaman Kuyumculuk

2- Alp Medya

3- Nuriye Mahallesi

4- Pehlivanlar İnşaat

KULÜPLER                  

1- Fatsa Yaşamspor

2- Fatsa Yalıköy

3- Fatsa Belediyespor

4- Ünye Kartalspor

KADIN FUTBOL

1- Ünye Gücü

2- Fatsa Yalıköy

3- Ordu Rusumat

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.