son haberler

Ordu Büyükşehir Belediyesi Sporcuları Madalyalara Abone

Yayınlanma Tarihi: 16 Mayıs 2022 okunma

Ordu Büyükşehir Belediyesi Sporcuları Madalyalara Abone
Spor
0

SPORA VE SPORCUYA VERİLEN DESTEK KARŞILIĞINI VERİYOR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in spora ve sorucuya verdiği destek sonrası farklı spor branşlarından madalyalar gelmeye devam ediyor.

Sporu ve sporcuları destekleyen projelerini bir bir hayata geçiren Ordu Büyükşehir Belediyesi elde ettiği başarılarla bu yatırımları taçlandırmaya devam ediyor. Katıldığı her organizasyonda önemli başarı elde eden Büyükşehir sporcuları altın, gümüş ve bronz madalyaları tek tek şehre getiriyor.

Bu kapsamda İstanbul-Erzurum–Rize ve Kahramanmaraş illerinde yapılan turnuvalara katılan Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü sporcuları, Kick Boks, Güreş, Taekwondo ve Judo branşlarında 2 Gümüş, 8 Bronz Madalya elde etti.

7. ULUSLARARASI KİCK BOKS DÜNYA KUPASI ŞAMPİYONASINDA 3 BRONZ MADALYA

12-15 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen 7. Uluslararası Kick Boks Dünya Kupası Şampiyonası’na katılan Kick Boks Takımı 3 Bronz Madalya elde etti. Düzenlenen turnuvada Efe Güven, Büyük Erkek Kick Light 74 kg’da üçüncü olurken, 81 ve 84 Kg’larda Mevlüt Can Güngör ile Orhan Berat Güngör Genç Erkek Low Kick’de turnuvayı üçüncü olarak tamamladı.

ANADOLU YILDIZLAR GREKOROMEN GÜREŞ’TEN 1 GÜMÜŞ

Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü sporcuları 11-12 Mayıs tarihlerinde Rize’de gerçekleştirilen Anadolu Yıldızlar Ligi Grekoromen Güreş Grup Müsabakalarında 62 kg’da Ahmet Can Kurt final mücadelesinde rakibine yenilerek Gümüş Madalya aldı. Bu derece ile Ahmet Can Kurt, Anadolu Yıldızlar Ligi Grekoromen Güreş Türkiye Final Mücadelesinde ilimizi temsil edecek.

ERZURUM’DAN 1 GÜMÜŞ 1 BRONZ MADALYA

Gençlik ve Spor Bakanlığının 2022 yılı faaliyet programında yer alan Anadolu Yıldızlar Ligi Taekwondo Yarı Final Müsabakaları 12-15 Mayıs tarihleri arasında Erzurum ilinde yapıldı. Düzenlenen yarı final maçlarında final mücadelesinde 47 kg’da Hilal Yücel rakibine yenilerek ikinci oldu ve gümüş madalyanın sahibi oldu. 59 kg’da Zehranur Kuzu ikincilik maçında rakibine yenilerek bronz madalyanın sahibi oldu.

SPOR TOTO YILDIZLAR TÜRKİYE JUDO ŞAMPİYONASINDAN 5 BRONZ MADALYA

Türkiye Judo Federasyonu tarafından 13-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında Kahramanmaraş ilinde 63 ilden 933 sporcunun katılımıyla düzenlendi. Spor Toto Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonasında Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü sporcuları başarılı sonuçlar elde ederken, 46 kg Yiğit Aras Şen Üçüncü, 55 kg Şivan Umut Polat Üçüncü, 66 kg Çınar Türker Üçüncü, 57 kg Sude Görgülü Üçüncü, +63 kg Sema Yıldırım Üçüncü olarak bronz madalyanın sahibi oldu. Aynı turnuvada 42 kg Gökhan Sezgi ve 44 kg Zeynep Doğan 5. olarak tamamladı.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.