son haberler

Reisspor Şampiyonalarda Madalyaları Topladı

Yayınlanma Tarihi: 4 Ağustos 2021 okunma

Reisspor Şampiyonalarda Madalyaları Topladı
Spor
0

Ünye Reis Gençlik Spor Kulübü sporcuları 4’ü il seçmesi 8 şampiyonada 13 madalya aldı.

Başta Taekwondo olmak üzere Wushu ve Kick Boks’ta Ünye’yi ilde ve Türkiye’de temsil eden sporculardan Ayfer Arslan 75 kiloda Kicboks Türkiye üçüncülüğü ve Wushu’da Türkiye ikinciliği elde etti.

Pandemi döneminde spor salonlarında yaşanan kısıtlamalar nedeniyle sporcuların evlerinde ve bireysel olarak salonlarda antrenman yaparak müsabakalara hazırlandığını belirten Ünye Reis Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan yaptığı açıklamada, “ülkemiz ve Dünya pandemi gibi zor bir süreçten geçiyor. Pandemi kısıtlamaları zaman zaman sporcularımızın anrenmanlarını aksatsa da bireysel antrenmanlarla açığımızı kapatmaya çalıştık. Normalleşme süreci ile birlikte il seçmeleri ve şampiyonaların tarihlerinin belirlenmesinin ardından sıkı bir tempo ile çalışmalarımızı sürdürdük. Bu kapsamda kulübümüzün sporcuları 13 madalya kazandı. Ben sporcularımızı ve ailelerini tebrik ediyorum” dedi.

Yapılan müsabakalar dereceye giren sporcuların isimleri şu şekilde;

Ayfer Arslan 75kg. Kicboks İl Birincisi, Türkiye 3.sü,  Ayfer Arslan 75kg. Wushuda İl Birincisi, Türkiye 2.si, Elif Karaman 73 kg Taekwondo Ümitler İl Birincisi, Beyza Karamanlıoğlu +73kg Ümitler Taekwondo İl Birincisi, Salih Fidan 65 Kg. Yıldızlar Taekwondo İl Birincisi, Ezgi Arslan 68kg Ümitler Taekwondo İl 2.si, Rabia Gökçe Kotan 55 kg. Yıldızlar Taekwondo İl 2.si, Buğra Öztürk 55 kg. Yıldızlar Taekwondo İl 2.si, İrem Arslan 55 kg Bayan Yıldızlar Taekwondo İl 3.sü, Abdürrahim Yılmaz 61 kg. Yıldızlar Taekwondo İl 3.sü, Oğuzhan Akyel 54 kg. Ümitler Taekwondo İl 3.sü.

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.