son haberler

ÜFK’dan Alkışlanacak Hareket!

Yayınlanma Tarihi: 16 Kasım 2021 okunma

ÜFK’dan Alkışlanacak Hareket!
Spor
0

Ordu 1. Amatör Lig’de ilk müsabakasına çıkan Ünye Futbol Kulübü’nün, oynadığı müsabakanın ardından kullandığı soyunma odasını temizlemesi takdir topladı.

2021-2022 Amatör Futbol sezonu Ordu Özel Umut Hastanesi 1.Amatör Ligi ilk hafta karşılaşmasında Ünye Futbol Kulübü ile Kartalspor karşı karşıya geldiler. Cevizdere Tesisleri’nde oynanan müsabakayı Ünye Futbol Kulübü 5-1 kazanırken müsabaka sonrası mavi-siyahlı ekibin kullandıkları soyunma odasını temizleyerek bırakmaları takdir topladı.

“Bakanımızla Paylaştım, Teşekkür ve Tebriklerini İlettiler”

Bu davranışa duyarsız kalmayan Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Metin KIR “Amatör spor kulüplerimizden Ünye Futbol Kulübü, Ünye Cevizdere sahasında oynadığı Ordu Özel Umut Hastanesi 1. Amatör ligi maçı sonunda soyunma odasını pırıl pırıl temizledi. Kulübümüzün Başkanı Metin Tamtürk aynı zamanda bir öğretmen, bir eğitimci. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak kulübümüzü, antrenörlerini ve futbolcularını bu örnek ve duyarlı davranışlarından dolayı kutluyorum. Bu güzel görüntüleri Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Baykan ve Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile paylaştım. Kendileri de teşekkür ve tebriklerini ilettiler. Ben Ordu’da bu davranışın bir akım halini almasını ve maçlardan sonra soyunma odalarımızı ve yedek kulübemizi temiz bırakılmasını bekliyorum. Bize yakışan da budur. Aslan yattığı yerden belli olur” derken Ordu İl Spor Müdürü Mustafa GENÇ şu ifadelere yer verdi; “Örnek davranışından dolayı kulübümüzü, sporcularımızı ve teknik ekibi kutlarız” ifadelerine yer verdi.

 

Ünye İlçe Spor Müdürü Aydın KUYUMCU ise “Çok güzel olmuş. Emeği geçen herkese teşekkürler” dedi.

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.