son haberler

Ünçek’in Bileği Yine Bükülemedi

Yayınlanma Tarihi: 30 Mart 2022 okunma

Ünçek’in Bileği Yine Bükülemedi
Spor
0

Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü Derneği (ÜNÇEK), Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonasından üstün başarılarla döndü.

ÜNYE – Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonun 2022 Faaliyet Programında yer alan Şener Arslan Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri 21-25 Mart 2022 tarihleri arasında Eskişehir Porsuk Spor Salonunda yapıldı.

Ata sporumuz olan bilek güreşini bölgemize tanıtan, sevdiren ve büyük bir farkındalık oluşturan Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü Derneği (ÜNÇEK); söz konusu şampiyonaya katılarak büyük başarılar elde etti. Yarışmaya Ünçek Spor Kulübü 24 sporcuyla katıldı. Sporculardan Furkan KAYGUSUZ, Emre OKUŞ ve Hüsrev DOĞRU Türkiye 1.si oldu. Bu sporcular milli takıma seçilerek Avrupa Şampiyonası ve ülkemizde yapılacak Dünya Şampiyonasına katılacaklar. Tuğrulhan AKBAŞ ve Melike DAĞDİP Türkiye 3.sü oldular.

Kulüp Başkanı Selahattin Çakar yaptığı açıklamada; “Geçmiş yıllarda Ordu ili genelinde gençleri sporu teşvik etmek, gençler arasındaki iletişimi, dostluğu ve kardeşliği arttırmak, ata sporumuz olan Bilek Güreşini gençlere tanıtmak, sevdirmek, yetenekli sporcuları tespit etmek, spor dünyasına kazandırmak, engelli sporcuların da bu tür müsabakalara katılımını sağlamak ve lisanslı sporcu sayısını artırmak amacıyla ilçemizde Bilek Güreşi Şampiyonaları düzenlemiştik. Aslında şu anda, yapılan çalışmaların ve gençlere verilen emeklerin meyvesini alıyoruz. Kulüp olarak sporun ve sporcunun yanında olmaya, yerel ve ulusal alanda gençlerimizin elinden tutmaya, yanında durmaya ve her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Türkiye, Avrupa ve Dünya Şampiyonlarında almış olduğu başarılarla bizleri gururlandıran sporcularımızı kutluyorum ve yetişmelerinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum “ dedi.

Bilek güreşi antrenörü ve il temsilcisi Mustafa Arslan; “Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonasına birçok ilden yüzlerce sporcu katıldı. Bizler genç nesle yönelik bu tür organizasyonlara büyük önem veriyoruz. Bu yarışmaların amacı sadece gençleri yarıştırmak değil, sokaklarda dolaşan, son dönemlerde yaygınlaşan madde bağımlısı ve internet tutkunu gençleri sporun içine çekmek, korumak, gençler arasında sevgi, dostluk ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendirerek onları şiddetten ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmaktır. Turnuva süresince kıyasıya yarışmalar oldu. Bu yarışmayla bileği güçlü, yetenekli sporcuları tespit ediyoruz. Kulübümüz sporcuları da uzun süre bu yarışmaya hazırlanmışlardı, karşılığını da bileklerini konuşturarak aldılar. İnşallah bu başarılar katlanarak devam edecek.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yarışmada ilk sekize giren sporcuların isimleri aşağıda belirtilmiştir.
SN ADI SOYADI KATEGORİ KULÜBÜ KG TÜRKİYE DERECESİ  
1 FURKAN KAYGUSUZ 18 YAŞ ALTI ERKEK ÜNÇEK SPOR KULÜBÜ 50 SAĞ SOL 1.  
2 EMRE OKUŞ 18 YAŞ ALTI ERKEK ÜNÇEK SPOR KULÜBÜ 60 SAĞ 1.  
3 HÜSREV DOĞRU MASTER ÜNÇEK SPOR KULÜBÜ 80 SOL 1.  
4 TUĞRULHAN AKBAŞ 18 YAŞ ALTI ERKEK ÜNÇEK SPOR KULÜBÜ 60 SAĞ 3.  
5 MELİKE DAĞDİP 21 YAŞ ALTI BAYAN ÜNÇEK SPOR KULÜBÜ 65 SAĞ SOL 3.  
6 EMİRHAN AKBAŞ YILDIZ ERKEK ÜNÇEK SPOR KULÜBÜ 60 SAĞ 4.  
7 TEKSEN G. BULAT YILDIZ ERKEK ÜNÇEK SPOR KULÜBÜ 65 SOL 4.  
8 ESMA NUR ELE YILDIZ BAYAN ÜNÇEK SPOR KULÜBÜ 45 SAĞ 5.  
9 BEYTULLAH YILGIN 18 YAŞ ALTI ERKEK ÜNÇEK SPOR KULÜBÜ 70 SOL 7.  

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.