son haberler

Ünye 1957 Spor “Hakkımızı Helal Etmiyoruz!”

Yayınlanma Tarihi: 29 Mart 2022 okunma

Ünye 1957 Spor “Hakkımızı Helal Etmiyoruz!”
Spor
0

Ünye 1957 Spor Kulübünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“27 Mart Pazar günü Eynesil İlçe Stadı’nda yaşanan hakem skandalı herkesin malumu…

Sezon başından beri milyonlarca lira yatırım yapan ve emek veren yönetimimizin, canını dişine takıp mücadele eden takımımızın ve yüz binlerce Ünyeli’nin hayalleri birkaç ‘hakem’ düdüğüyle göz göre göre çalındı.

Ünye 1957 Spor olarak her zaman sahanın içinde kalmaya, maçların masabaşında değil sahada kazanıldığına inandık. Fakat Pazar günü başlama vuruşundan son düdüğe kadar senaryosu haftalar önce yazılmış bir tiyatroya şahitlik ettik.

Maçın orta hakemi Yakup Bakır, yardımcıları Ahmetcan Akkoyun ve Aykut Yılmaz’la birlikte koca bir şehrin emeklerini çaldı.

Mücadelenin 20. dakikasında kullandığımız serbest vuruşta direkten dönen topu tamamlayan oyuncumuz Eşref Koçak’ın golü ofsayt gerekçesiyle iptal edildi. Fakat frikik kullanıldığı esnada barajın arkasında yerde yatan Eynesil Belediyesporlu oyuncunun ofsaytı bozduğu açık bir şekilde görülmektedir.

45. dakikada Burak Toker’in ayağından bulduğumuz frikik golü de yine ofsayt gerekçesiyle iptal edildi. Maçın orta hakemi ilk anda golü verirken yardımcısının uyarısıyla kararını değiştirdi.

Maçın son anlarında Eynesil Belediyespor tribünlerinden sahaya atılan su dolu pet şişe yardımcı hakemin başına isabet etmiş fakat karşılaşma hiçbir şey olmamış gibi devam etmiştir. Çok geriye gitmeye gerek yok. 12 Aralık 2021 tarihinde Ünye Şehir Stadyumu’nda oynanan Ünye 1957 Spor – Eynesil Belediyespor maçında eski oyuncumuz Sefa Demir’in hakeme fiziksel teması sonucu maç tatil edildi ve takımımız 3-0 hükmen yenik sayıldı. Bu iki kararı veren de Türkiye Futbol Federasyonu ve atadığı tetikçilerdir.

Ünye 1957 Spor olarak bu zamana kadar asla ayrıcalık talep etmedik. Maçlar sahada oynansın ve hak eden kazansın istedik. Fakat görüyoruz ki hak eden değil lobisi olan kazanıyor.

Ünyespor camiası kaybettiği zaman rakibini tebrik etmeyi de çok iyi bilir. Fakat masabaşında değil sahada kaybettiği zaman…

Tekrar ediyoruz; koskoca bir şehrin emekleri çalındı. Bu skandalın sorumluları ceza alacak mı? Bu rezalete imza atan şahıslar gece yastığa başını rahat koyabilecekler mi? Bunun yanıtını istiyoruz. HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ! BİLMEDİĞİMİZ TEK OYUN ‘MASABAŞI’ OYUNLARI! ÜNYESPOR DİMDİK AYAKTA!”

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.