son haberler

ÜNYE FUTBOL KULÜBÜ YARI FİNAL ÜÇÜNCÜSÜ

Yayınlanma Tarihi: 3 Nisan 2022 okunma

ÜNYE FUTBOL KULÜBÜ YARI FİNAL ÜÇÜNCÜSÜ
Spor
0

Ünye Futbol Kulübü “TBMM 23 Nisan Futbol Turnuvası Mahallede Maç Var” organizasyonunda üçüncü oldu.

Bu yıl ilk defa Türkiye Büyük Meclisi himayelerinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği 23 Nisan Turnuvasında önce İl birincisi olan ardından bölge elemelerinde grup birinciliği elde ederek Türkiye yarı finallerine katılmaya hak kazanan Ünye Futbol Kulübü yarı finallerde şanssız bir şekilde üçlü averaj ile üçüncü olarak Ankara’da yapılacak olan Türkiye finallerine adını yazdırmadı.

 

30 Mart – 3 Nisan tarihleri arasında Trabzon’da düzenlenen yarı finallerde ilk maçında Samsun ile 2-2 berabere kalan mavi-siyahlılar turnuvanın ikinci maçında Bolu’ya karşı üstün bir oyun sergilediği ve sayısız gol pozisyona girdiği ancak gol atmayı başaramadığı mücadelenin uzatma dakikaların kontrada kalesinde gördüğü gol ile sahadan 1-0 mağlup ayrıldı. Daha sonraki maçlarında Tokat’ı, Çorum’u ve son maçında Trabzon ekibini aynı skorlarla 3-0 mağlup etmeyi başaran Ünye Futbol Kulübü turnuvayı üçüncü olarak tamamladı. Maçlar sonunda puan durumu ise şu şekilde oluştu;

 

1- Samsun 10 puan

2- Bolu 10 puan

3- Ünye 10 puan

4- Trabzon 7 Puan

5- Çorum 6 Puan

6- Tokat 0 Puan

 

Turnuva sonunda Ankara’ya gidemedikleri için üzgün olduklarını belirten Ünye Futbol Kulübü Başkanı Metin Tamtürk açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Türkiye yarı final başarısında başta çok emeği olan ve bizi şampiyonluklara alıştıran Aykut Kaygusuz hocamı ve U-13 takımı çocuklarımızı tebrik ederken, bizlerle altı gündür Trabzon’da olan kaleci antrenörümüz Ümit Bacacı hocamız ile Genel Kaptanımız Lütfi Tamtürk’e teşekkür ediyorum. Takımım ile gurur duyuyorum .

Güzel bir deneyim ile önümüzdeki turnuvalarda daha iyisini yapmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.