son haberler

Ünye Gücü Kadın FK’nın Grubu Belli Oldu

Yayınlanma Tarihi: 13 Ocak 2022 okunma

Ünye Gücü Kadın FK’nın Grubu Belli Oldu
Spor
0

2019-2020 sezonunda en yakın rakibine 11 puan fark atarak grubunda şampiyon olan ve 2.Lig’e yükselen Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı pandemi nedeniyle geçtiğimiz sezon ara verilen lig maçlarına kavuşuyor.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun 2021-2022 sezonunda ilk defa Kadın Süper Lig kuruluşunu yapması nedeniyle geciken 2.Lig’de beklentiler sona erdi. TFF’den resmi internet sitesinden yapılan duyuru ile Kadınlar 2.Lig 26 takımın katılımı ile 4 grupta oynanacak. Çift devreli lig usulüne göre oynanacak Kadınlar 2.Ligi’nde A ve B Grupları 6’şar, C ve D Grupları 7’şer takımdan oluştu.

Ünye Gücü FK, B Grubunda

Ünye Gücü FK Kadın Futbol takımı 6 takımın mücadele edeceği B Grubunda yer aldı. Grupta Ünye Gücü FK takımının yanı sıra Giresun, Kayseri, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay ilini temsilen takımlar 1.Lig’e yükselme mücadelesi verecek.

Çift devreli lig usulüne göre oynanacak 2.Lig’de gruplarını ilk iki sırada bitiren takımlar 1.Lig’e yükselecek. Gruplarında 3. ve 4. olan takımlar play of oynayacak ve bunun sonucunda da 2 takım daha 1.Lig bileti alacak.

Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımının B Grubundaki rakipleri, Giresun Sanayispor, Birfen Koleji Hatay Defnespor, Carstyle Kılıçarslanspor, Kahramanmaraş Anadolu Gençlikspor, Osmaniye Kadınspor takımları oldu.

Kura Çekimi 19 Ocak, Maçlar 5-6 Şubat’ta…

Kadınlar 2. Lig fikstür ve grup eşleşme kura çekimi 19 Ocak 2022 tarihinde saat 11:00’de online olarak gerçekleştirilecek ve ilk hafta müsabakaları 5 – 6 Şubat 2022 tarihlerinde oynanacak.

“Hedefimiz 1.Lig”

Kulüpten yapılan açıklamada “Şubat ayının ilk haftası oynanacak maçlarla başlayacak olan TFF Kadınlar 2.Lig’de Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımımızın hedefi şampiyonluk olacak. 3.Lig’deki şampiyon kadrosunu büyük oranda koruyan takımımız yaptığı takviyelerle grubun en iddialı takımı konumunda olacak” denildi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.