son haberler

Ünye Gücü Yarı Finallere de Galibiyetle Başladı; 1-3

Yayınlanma Tarihi: 5 Mart 2022 okunma

Ünye Gücü Yarı Finallere de Galibiyetle Başladı; 1-3
Spor
0

 

Mersin’de yarı final grubunda ilk maçına çıkan Ünye Gücü FK Kadın Voleybol Takımımız Toroslar Spor Salonu’nda karşı karşıya geldiği TVF Spor Lisesi takımını 3-1 mağlup ederek grup maçlarına kazanarak başladı.

Mersin’de Cuma günü başlayan TVF Kadınlar 2.Lig Play Of Yarı Final Grup karşılaşmalarında takımlar 1.Lig yolunda ilk kozlarını paylaştılar. Toroslar Spor Salonu’nda saat 16.30 başlayan maçta Ünye Gücü FK Kadın Voleybol Takımımız beklentileri karşılayacak bir oyunla rakibini alt etmeyi başardı.

Limas Spor, TVF Spor Lisesi ve Yeni Sincan takımlarının yer aldığı yarı final grubunda ilk maçında oldukça etkileyici bir oyun ortaya koyan takımımız rakibinin salondan sevinerek çıkmasına engel oldu. Ünye’nin Filedeki Sultanları ilk maçında 4 Mart Cuma günü saat 16.30’da Toroslar Spor Salonu’nda TVF Spor Lisesi ile karşı karşıya geldi.

Müsabakanın ilk setinde TVF Spor Lisesi’nin dengeli oyununu bozmayı başaran ve hücumda iyi organize olan Ünye Gücü FK Kadın Voleybol takımımız 25-17 üstünlükle bitirdiği setin ardından 1-0 öne geçti. İkinci sette de iyi mücadele eden takımımız rakibinin eşitliği sağlama arzusuna gösterdiği üstün reaksiyon ile bu seti de 25-21 kazanmayı başardı. Üçüncü sette son çırpınışlarını yapan TVF Spor Lisesi karşısında başlangıçtaki oyununu sürdüremeyen Ünye Gücü FK Kadın Voleybol Takımımız bu seti 25-13 kaybedince skor 2-1 oldu. Dördüncü sette maçı kazanmak için verdiği mücadelede rakibinden bir adım öne çıkan kadın voleybol takımımız bu seti 25-20 almayı başarınca maçı da 3-1 kazanmasını bildi.

Ünye Gücü FK Kadın Voleybol takımımız Cumartesi günü ilk maçını 3-0’lık bir skorla kazanan Yeni Sincan takımı ile 16.30’da aynı salonda karşı karşıya gelecek. Takımımız bu maçı kazanırsa Pazar günü 15.30’da karşı karşıya geleceği Lima Spor maçına oldukça rahat çıkacak. Takımımıza başarılar diliyoruz.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.