son haberler

Yeni Yılın İlk Kuşak Sınavı Yoğun Katılımla Yapıldı

Yayınlanma Tarihi: 20 Şubat 2022 okunma

Yeni Yılın İlk Kuşak Sınavı Yoğun Katılımla Yapıldı
Spor
0

2022 yılının ilk kuşak sınavı yoğun katılımla yapılırken, 102 sporcu bir üst kuşağa geçmek için ter döktü.

Taekwondo Federasyonu’nun takviminde yer alan Ocak ayı kuşak sınavı Ünye’de bugün gerçekleşti. Reis Spor Kulübü sporcuları kuşak terfi sınavında ter dökerken veliler de sporcuların heyecanlarına ortak oldu.

Sınav Komisyonunda Taekwondo antrenör ve hakemlerinden siyah kuşak 6. Dan Cavit Aslan, Siyah kuşak 3. Dan Ordu Bölge antrenör ve hakemi İlker Helvacıoğlu, Siyah kuşak 1. Dan Ordu bölge hakemi Ömer Öztürk, Siyah Kuşak 3. Dan Antrenör Cevat Arslan ve Siyah Kuşak 3. Dan Ayfer Arslan yer aldı.

Sınav sonucunda; 12 beyaz kuşak sporcusu sarı kuşağa, 18 sarı kuşak sporcusu yeşil kuşağa,  15 yeşil kuşak sporcusu mavi kuşağa, 22 mavi kuşak sporcusu kırmızı kuşağa, 23 kırmızı kuşak sporcusu kırmızı siyah kuşağa terfi etti. Ayrıca 12 sporcu siyah kuşak imtihanına girmeye hak kazandı.

Sınav sonunda değerlendirmede bulunan Komisyon Başkanı ve Reis Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan, “Taekwondo Federasyonumuzun 2022 yılı 1. Dönem renkli kuşak terfi sınavını yaptık. Sınava İkizce ve Ünye şubelerimizdeki sporcularımız katıldı. 102 sporcumuzla kuşak terfi sınavını başarılı bir şekilde tamamladık. Beyaz, Sarı, Yeşil, Mavi, Kırmızı ve Kırmızı Siyah kuşakta bulunanlar sınava katıldı. Kırmızı Siyahta bulunan sporcularımız buradaki sınava giremiyorlar. Mayıs ayında Siyah Kuşak imtihanına girecekler. Her dört ayda bir yapılan sınava katılım müsabakalar için önem arz ediyor. Sporcularımıza kuşaklarıyla ilgili hem teorik hem de uygulamalı olarak bilgilerini ölçtük. Ben katılan tüm sporcularımıza teşekkür ediyorum, yeni kuşaklarının hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.