son haberler

Jandarmadan Helikopter ile Havadan Trafik Denetimi

Yayınlanma Tarihi: 2 Kasım 2022 okunma

Jandarmadan Helikopter ile Havadan Trafik Denetimi
Asayiş
0

Ordu İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğünce, 26 Ekim 2022 Çarşamba günü 16:20-17:20 saatleri arasında Ordu-Mesudiye ve Ordu-Ulubey karayolları üzerinde Jandarma Genel Komutanlığı Havacılık Başkanlığına ait helikopter ile trafik güvenliğinin sağlanması ve kazaların en aza indirilmesi amacıyla havadan trafik denetimi gerçekleştirildi.

Yapılan denetim esnasında, sağ şeritte veya banketlerde park yapan, hatalı şerit kullanan, tehlikeli şerit değiştiren, hatalı sollama ve yakın takip yapan, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklama ve park eden araç sürücüleri tespit edilerek yol güzergâhlarında ve kontrol noktalarında görevli Trafik Jandarması Timlerine bildirildi. Denetim noktalarında durdurulan sürücülere gerekli uyarılar ile bilgilendirmeler yapıldı.

Ordu İl Jandarma Komutanlığınca, sorumluluk bölgesinde bulunan karayollarında trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik helikopter ve drone kullanmak suretiyle havadan yapılan trafik denetimlerine önümüzdeki dönemde devam edileceği kaydedildi.

 

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.