son haberler

Tehdit, Şantaj, İstismar! 11 Gözaltı…

Yayınlanma Tarihi: 13 Ocak 2023 okunma

Tehdit, Şantaj, İstismar! 11 Gözaltı…
Asayiş
0

Ünye’de 15 yaşındaki lise öğrencisi kızın, gizli kamera kayıtlarını ailesine vermek ve yayınlamakla tehdit ve şantaj ile cinsel ilişkiye zorlandığı iddiasıyla 11 kişi gözaltına alındı.

Ünye’de 15 yaşındaki lise öğrencisi kızın, gizli kamera kayıtlarını ailesine vermek ve yayınlamakla tehdit ve şantaj ile cinsel ilişkiye zorlandığı iddiasıyla 11 kişi gözaltına alındı. Soruşturma, Ünye Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından titizlikle yürütülüyor.

İddiaya göre, Ünye’de lise öğrencisi 15 yaşındaki genç kız bir süredir görüştüğü ve duygusal ilişki yaşadığı şahıs ile cinsel ilişkiye girdi.

Bu şahıs, daha sonra genç kızı, elinde cinsel ilişki görüntülerinin yer aldığı gizli kamera kayıtlarının olduğunu söyleyerek, görüntüleri ailesine vermek ve yayınlamakla tehdit edip kendisiyle birlikte 11 kişiyle cinsel ilişkiye girmesine zorladı.

Tehdit karşısında zor durumda kalan genç kız, tehdit ve şantaj ile diğer kişilerle rızası olmadan ilişkiye girmek zorunda kaldı.

Genç kız durumu ailesine anlatması üzerine Ünye İlçe Emniyet Müdürlüğü olayla ilgili çalışma başlattı.

Ünye Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Kilis, İstanbul ve Ünye’de düzenlenen operasyonda A. K., A. B., B.A., G.E.K, M. A. T., M. Ç., M. Ş., M. A., O. B., Ş. T., S. K. olmak üzere 11 şüpheli, çocuğa karşı cinsel istismar suçundan gözaltına alındı.

Dosyaya, mağdur kız çocuğu ve ailesini korumak adına Ünye Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gizlilik kararı konuldu.

Suçluların hak ettiği cezaya çarptırılmaları için Ünye Cumhuriyet Başsavcılığı kapsamında soruşturma titizlikle yürütülüyor.

 

Ünye KENT Haber

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.