son haberler

Vali Sonel: Ordu’ya Gelen Turist Sayısı Artıyor

Yayınlanma Tarihi: 14 Nisan 2023 okunma

Vali Sonel: Ordu’ya Gelen Turist Sayısı Artıyor
Asayiş
0

Ordu Valisi Tuncay Sonel, 15-22 Nisan Turizm Haftası nedeniyle yayınladığı mesajında turizmin ülkemiz için önemine değindi.

Ülke genelinde olduğu gibi Ordu’ya gelen turist sayısında artış yaşandığını belirten Vali Tuncay Sonel; “Ülkemizde son yıllarda gerçekleştirilen yatırımlar ve projeler ile dünya turizm pastasından hak ettiği payı alma noktasında önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Ülkemiz ve kentimiz, sahip olduğu tarihi, kültürel ve doğal zenginliği değerlendirerek her yıl ülkemize gelen turist sayısını artırmaktadır” dedi.

Günümüzde ülkelerin ve şehirlerin ekonomik kalkınmasında önemli yeri olan turizmin, kültürlerarası ilişkilerde de önemli rol aldığını ekleyen Vali Tuncay Sonel, şöyle devam etti; “Ülkemizde hızla gelişen turizm sektöründen ilimizin de yeteri kadar pay alabilmesi, turizm alanında hak ettiği noktaya gelebilmesi için yoğun bir şekilde çalışmalarımız devam etmektedir. Tarım alanında, sanayi alanında her geçen gün daha da güçlenen ilimizin turizm anlamında da hak ettiği yere gelebilmesi için çalışıyoruz. Niyetimiz ve gayretimiz halkımızın ve yatırımcılarımızın beklentilerini dikkate alarak daha nitelikli ve sürdürülebilir turizm etkinlikleri ve yatırımlarıyla Ordu’nun güzelliklerinin, değerlerinin daha çok fark edilmesidir. Bu elbette ki sağlam bir işbirliği ile mümkündür. Bu anlamda turizm sektörünün tüm paydaşlarına ve çalışanlarına teşekkür ediyor, Turizm Haftası’nın daha güzel, daha sağlıklı, daha bereketli günlerimizin başlangıcı olmasını diliyorum.”

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.