son haberler

80 Öğrenciye İlk Burs Ödemesi Gerçekleşti

Yayınlanma Tarihi: 12 Ocak 2022 okunma

80 Öğrenciye İlk Burs Ödemesi Gerçekleşti
Eğitim
0

Ünye MTAL’ın Mesleki ve Teknik Eğitimi Geliştirme İşbirliği Protokolü kapsamında İşbirliği yaptığı otel, bünyesinde beceri eğitimi yapan ve beceri eğitimi yapmak üzere seçilen 10. 11. ve 12. sınıflardan 80 öğrenciye ilk burs ödemelerini yaptı.

Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi-Turizm Otelcilik Proje Okulu Öğrencilerine Kasım ve Aralık ayları için yaklaşık 106.000 TL burs desteği sağlayan işletme, beceri eğitimi başlayana kadar aylık burs ödemesine devam edecek. Böylece protokol ile öğrencilere sağlanan BURS+MAAŞ+İŞ GARANTİSİ fırsatlarından birisi daha hayata geçmiş oldu.

Okul Müdürü Hasan Aydın konuya ilişkin “Bu protokol ile 2 yıldır işbirliği yaptığımız Aydınbey Grup Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Enes Ünlüer, Grup Genel Koordinatörü Sayın Erdoğan Turan ve Grup İnsan Kaynakları Direktörü Sayın Ersoy Köroğlu başta olmak üzere grup bünyesindeki otel genel müdürleri, yöneticileri ve tüm personeline turizm sektörünün geleceğine, Okulumuza ve öğrencilerimize verdikleri yoğun destek ve fırsatlar için teşekkür ediyoruz. Bu protokol ile sağlanan burs desteği ülkemizde nitelikli turizm personeli ihtiyacını karşılama yönünde atılmış en önemli adımlardan birisidir. Aydınbey Grup Otelleri öğrencilerimize sağladıkları desteği, Okulumuz mesleki eğitim sürecine de temrinlik, donanım ve eğitim desteği ile pekiştirmektedir. Bundan sonraki süreçte işbirliğimiz artarak devam edecektir” dedi.

Mesleki ve Teknik Eğitimi Geliştirme İşbirliği Protokolü ile 2021 yılı Mayıs ayına kadar Okulun

– 10. Sınıf Öğrencileri 765 TL,

– 11. Sınıf Öğrencileri 1.020 TL,

– 12. Sınıf Öğrencileri 1275 TL aylık burs alacaklar.

Burs alan 10. ve 11. Sınıf öğrenciler Grup bünyesindeki otellerde Mayıs ayı itibariyle beceri eğitimlerine başlayacaklar. 12. Sınıf öğrencileri ise mezuniyetten hemen sonra Grup bünyesinde işe yerleştirilecekler.

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.