son haberler

Başkan Tavlı, “Öğretmenlerimiz Geleceğimize Yön Veren Nesiller Yetiştiriyor”

Yayınlanma Tarihi: 26 Eylül 2022 okunma

Başkan Tavlı, “Öğretmenlerimiz Geleceğimize Yön Veren Nesiller Yetiştiriyor”
Eğitim
0

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı,  öğretmenlerin geleceğe yön veren nesil yetiştirdiğine dikkat çekerek “Biz yaptığımız çalışmalarla şehrimizi güzelleştiriyoruz. Ancak beğenmediğimiz bir yer olursa yeniden yapabiliyoruz. Siz öğretmenlerimizin ise öğrenci yetiştirirken hata yapması geleceğimizi etkiliyor. Bu nedenle mesleğiniz kutsal” dedi.

2022-2023 eğitim öğretim yılının başlamasının ardından Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz’ün okul ziyaretleri devam ediyor. Yeni eğitim öğretim yılının ilk ziyareti Ünye Yunus Emre İlkokulu’na gerçekleştirilirken Kaymakam Işık ve Başkan Tavlı’yı “Derviş Yunuslar” karşıladı.

Okul öğrencileri ile bir araya gelen Kaymakam Işık ve Başkan Tavlı, okul öğretmenleriyle de sohbet etti.

MÜDÜR TOKGÖZ, “YUNUS EMRE OKULUMUZ BÖLGEDE İLKOKUL DÜZEYİNDE LOKOMOTİF OKULUMUZDUR”

Ziyarette bir açıklama yapan Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, “Yunus Emre İlkokulumuz 23 idareci ve öğretmenimizle eğitim öğretime devam etmektedir. Okulumuz bölgede ilkokul düzeyinde lokomotif okulumuzdur. Sadece eğitim öğretim faaliyetleri değil, birçok etkinlik ve sosyal projelerde yer alarak adından söz ettirmiştir. Bu konuda öğretmen arkadaşlarımızın da üstün gayreti bulunuyor. Güzel bir aile ortamı olan okulumuz bölgede de veliler ve eğitim paydaşları tarafından beğenisi yüksek bir okulumuz. Okulumuz yeni eğitim öğretim yılına eksiksiz başlayarak çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

BAŞKAN TAVLI, “ÖĞRETMENLERİMİZ GELECEĞİMİZE YÖN VEREN NESİL YETİŞTİRİYOR”

Öğretmenlerin geleceğe yön veren nesil yetiştirmesinde çok önemli yere sahip olduğunu belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Bizi çok samimi, sıcak ve gülen yüzlerinizle karşıladınız. Ben inanıyorum ki aynı güler yüzü çocuklarımıza da yansıtıyorsunuz. Allah sizden razı olsun. O ışıltıyı çocukların gözlerinde de gördük. 2 yıl pandemi nedeniyle çocuklar okullarından siz öğretmenlerimiz de çocuklarınızdan uzak kaldınız. Ama şükürler olsun geldiğimiz noktada etkileri azaldı. Yeniden çocuklar öğretmenleriyle sizler de öğrencilerinizle buluştunuz. Biz belediyecilik anlamında yol, su, kanalizasyon, park bahçe vs. işler yaparak şehrimizi güzelleştiriyoruz. Beğenmediğimiz ya da yeterli olmadığı zaman yeniden inşa edebiliyoruz. Ama sizin yetiştirdiğiniz ve geleceğe hazırladığınız neslimiz geleceğin yöneticileri. Onlar çok kıymetli. Onları kırıp dökmek yeniden inşa etmek gibi bir şansınız yok. Eğer onları iyi yetiştirmediğimiz takdirde bu bizim ülkemizin geleceğine yansıyacaktır. Bizim yaptığımız hatanın telafisi var, ancak sizin yaptığınız hatanın telafisi yok. O nedenle sizin yaptığınız iş daha kıymetli ve önemlidir. Allah emeklerinizi ziyan etmesin. Heyecanınızı eksiltmesin. Allah sizlerden razı olsun” diye konuştu.

KAYMAKAM IŞIK,  “HER HAFTA BİR OKULUMUZU ZİYARET EDİYORUZ”

Ünye Kaymakamı Ayhan Işık ise yaptığı konuşmada, “Belediye başkanımızla birlikte her hafta bir okulumuzu ziyaret etme gayretindeyiz. Burada öğretmenlerimizle bir araya geliyoruz. Öğrencilerimizin güler yüzlerini görmek bizlere moral veriyor. Okulumuzla ilgili sıkıntıları ve talepleri yerinde dinleyerek çözüme kavuşturuyoruz. Yeni eğitim öğretim yılının eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.