son haberler

Tekkiraz’da Öğrencilerin Huzurevi ve Esnaf Ziyareti Takdir Topladı

Yayınlanma Tarihi: 10 Ekim 2023 okunma

Tekkiraz’da Öğrencilerin Huzurevi ve Esnaf Ziyareti Takdir Topladı
Eğitim
0

Tekkiraz İmam Hatip Ortaokulu’na yeni başlayan 5. sınıf öğrencileri oryantasyon amaçlı olarak Tekkiraz’da bulunan huzurevini ve pazar esnafını ziyaret etti.

Tekkiraz İmam Hatip Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Abdullah Yılmaz, bu sene okula yeni başlayan 5. sınıf öğrencilerini oryantasyon amaçlı olarak Tekkiraz pazarı esnafını ve huzurevini gezdirdi.

Esnaf, pazar ve huzurevi sakinleri düzenlenen ziyaretten memnuniyetlerini dile getirdiler. Bir esnaf, öğrencilere meyve ikramında bulundu. Bir market çerez ikramında bulundu. Bu ziyaretin sonunda Tekkiraz pazarı esnafı ve huzurevi öğrencilerle birlikte renkli bir gün geçirdi.

Ziyaret esnasında Ünyeli ayakkabı esnafı Ahmet Yıldıran’ın Tekkiraz’daki  mağazası ziyaret edildi.

Yıldıran, ziyaretle ilgili olarak; “Tebrikler Abdullah hocam, çok güzel bir düşünce. Bu tür gezintiler etkinlikler ve ziyaretler çocuklarımızın sosyalleşmeleri, halkla iç içe olmaları açısından çok önemli. Onların, hayatın sadece okula gitmek, okumak vs gibi şeylerle sınırlı olmadığını yaşamında bir bedeli olduğunu, annelerin babaların ne için uğraş verdiklerini görmüş olmaları, hayatı gözlemlemiş olmaları gelecekte onlara rehber olur inşallah” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.