son haberler

ÜNSİYAD’DAN EĞİTİME TAM DESTEK

Yayınlanma Tarihi: 7 Ocak 2023 okunma

ÜNSİYAD’DAN EĞİTİME TAM DESTEK
Eğitim
0

Ünyeli Sanayici İşadamları ve Yöneticileri Derneği (ÜNSİYAD), İlçede teknoloji sınıfıları kurarak eğitime tam destek verdi.

İstanbul’da gösterdiği faaliyetlerle sık sık adından söz ettiren ÜNSİYAD üyelerinden bu kez memleketleri Ünye’de eğitime tam destek geldi. Geçtiğimiz yıllarda şehir kırsal mahallelerde eğitim öğretime devam edecen öğrencilere kışlık mont, bot, kaban desteğinde bulunan İş İnsanları bu yıl ise okullarda eksikliği hissedilen tekneloji sınıfları kurdu. ÜNSİYAD üyelerinin Ünye’de düzenlediği iki günlük programda hem kurulan sınıfların açılışları gerçekleştirildi, hem de İş İnsanları öğrencilerle bir araya geldi.

Ünyeli Sanayici İşadamları ve Yöneticileri Derneği (ÜNSİYAD) destekleriyle kurulan Mehmet Refik Güven Anadolu Lisesi-Sanal Gerçeklik ve Astronomi Atölyesi, Atatürk İlkokulu-Ahşap Temelli STEM Atölyesi ve Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi-İHA Atölyesi açılışları gerçekleştirildi.

Açılışlara Ünye Kaymakamı Ayhan IŞIK, Belediye Başkanı Hüseyin TAVLI, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim ARGAN, ÜNSİYAD Başkanı Kemal YANKUNCU, ÜNSİYAD Onursal Başkanları Fahri ATEŞ ve Ali BAYRAKTAR, ORDEF Başkanı Sabri ÇELEBİve İstanbul’da faaliyetlerde bulunan iş insanları katıldı.
Açılışlardan sonra atölyeler ziyaret edilerek yapılan çalışmalar incelendi.

ÜNSİYAD üyeleri ayrıca öğrencilerle bir araya gelerek tecrübelerini paylaştı. Öğrencilere tavsiyelerde de bulunan İş İnsanları mesleki soruları da cevapladı.

ÜNSİYAD daha önce de ilçemiz köy/mahallelerinde eğitim-öğretime devam eden ve EBA’ya erişim sorunu yaşayan öğrencilere ulaştırılmak üzere tablet bağışında bulunmuştu. Ayrıca Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Robotik Kodlama Atölyesi de ÜNSİYAD’ın katkılarıyla açılmıştı.

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.