son haberler

Ünye İ.İ.B.F’de Mezuniyet Heyecanı…

Yayınlanma Tarihi: 17 Haziran 2022 okunma

Ünye İ.İ.B.F’de Mezuniyet Heyecanı…
Eğitim
0

Ordu Üniversitesi Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Ünye Meslek Yüksekokulunun mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Programa Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Kaymakam Refiki Selim Eser, Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Mesut Pektaş, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Aydoğan, Ünye Belediye Başkanvekili Orhan Gürel, Ordu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Niyazi Taşçı, Ünye İİBF Dekanı Prof. Dr. Gürol Özcüre, Ünye Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. İsmail Kaban, ODÜ Ünye İİBF ve MYO akademisyenleri, Kurum amirleri, siyasi parti Ünye ilçe Başkan ve temsilcileri, STK  başkan ve temsilcileri katıldı.

Ünye İBBF Kampüsünde bulunan kumsaldaki amfi tiyatroda düzenlenen  tören saygı durusu ve İstiklal Marşı  ile başladı.

Programda Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gürol Özcüre ve Ünye Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi İsmail Kaban ile Fakülte ve Yüksekokulu birincilikle tamamlayan öğrenciler konuşma gerçekleştirdi.

Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, “Gençlerimiz, eğitimlerini tamamladılar, artık hayata atılacak ve cennet vatanımız, güzel Ülkemize hizmet etmenin gururunu yaşayacaklar. İnanıyorum ki aldıkları bu eğitimle vatanımıza, bayrağımıza büyük hizmetler yapacaklar ve siz aileleri de bununla hep gurur duyacaksınız. Üniversitemiz, yarınlarımızın teminatı sevgili gençlerimizi milli manevi değerlerine bağlı, geleceğe güvenle bakan, aldıkları bayrağı hizmet yarışında daha ileriye taşıyacak bir anlayışla yetiştirdi” dedi.

Konuşmaların ardından fakülte ve Ünye meslek yüksek okulunda ilk üçe giren mezun öğrencilere ödülleri verilirken, mezuniyet kütüklerine okul birincileri tarafından plaket çakıldı. Ardından tüm mezun öğrencilere anı belgeleri verildi.

Mezuniyet programında Ordu Üniversitesi Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde 188, Ünye Meslek Yüksek Okulu’ndan ise 121  öğrenci mezun oldu.

Program, öğrencilerin keplerini toplu halde havaya fırlatmaları ile son buldu.

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.