son haberler

Ünye’de 24 Bin 860 Öğrencide Karne Heyecanı

Yayınlanma Tarihi: 21 Ocak 2022 okunma

Ünye’de 24 Bin 860 Öğrencide Karne Heyecanı
Eğitim
0

Ünye’de 21 Ocak 2022 tarihi itibari ile 24 bin 860 öğrenci karne heyecanı yaşıyor. 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı’nın birinci dönemini tamamlayan öğrenciler 2 haftalık tatile çıktı

Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü karne günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “ilçemizde 24 bin 860 öğrenci karnelerini alıyor. Okul öncesi eğitim gören 2 bin 480 ve ilkokul birinci sınıfa giden 1.864 öğrencimiz ilk kez karne heyecanı yaşayacak.

Bizler bu anlamda bütün öğrencilerimize iyi tatiller diliyoruz. Öğrencilerimizin tatilde bol bol eğlenmelerini, keyifli zaman geçirmelerini  ve streslerini atmalarını tavsiye ediyoruz. Tabi bunu yaparken Covid-19 tedbirlerini ihmal etmemeleri hem bizler için hem onlar için hem ülkemiz için çok kıymetli. Öğrencilerimizin tatil boyunca kitap okumayı ihmal etmemelerini önemsiyoruz. Onların da önemsemelerini istiyoruz.

7 Şubat 2022 Pazartesi günü öğrencilerimizi enerjilerini toplamış bir şekilde okullarımızda bekliyor olacağız. Bu süreç içerisinde velilerimize bize verdikleri destek için teşekkür ediyorum. Öğrencilerin bu tatil süresince yanlarında olmaları, onların eğlenceli zaman geçirmeleri, zamanlarını kaliteli bir şekilde geçirmelerine imkân sağlamalarını bekliyoruz.

İlçemizde 2 bin 112 öğretmenimiz 1. dönemi tamamlamış bulunmaktalar. Birinci dönem Covid-19 tedbirleri kapsamında büyük bir emekle tamamlandı ve bu emeğin baş mimarı hiç kuşkusuz ki öğretmenlerimiz. Onlara bir dönem boyunca yaptıkları çalışmalar için canı gönülden teşekkür ediyorum.

Bu süreç içerisinde bizler idareciler olarak okullarımızda müdürlerimiz, müdür yardımcılarımız, ilçedeki ekibimizle birlikte okullarımızda öğrencilerimiz için 2. dönem hazırlıklarını tamamlayacağız ve heyecanla öğretmen ve öğrencilerimizi tekrar bekliyor olacağız.  Bize eğitim öğretim süresi boyunca destek olan başta Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, öğretmenlerimize, velilerimize, öğrencilerimize, eğitim camiamızın bütün fertlerine, bütün paydaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyor, iyi tatiller diliyorum” dedi.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.