son haberler

ÜNYE’DE MATEMATİK MÜZESİ AÇILDI

Yayınlanma Tarihi: 22 Mart 2023 okunma

ÜNYE’DE MATEMATİK MÜZESİ AÇILDI
Eğitim
0

Ünye Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ünye OF-ROAD Kulübü işbirliği ile Bilim Sanat Merkezi’nde Matematik Müzesi açıldı.

Açılışa Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve çok sayıda kişi katıldı.

Açılışta konuşan Ünye İlçe Milli Eğitim Müdür Özgür Tokgöz, “Milli Eğitim Bakanlığımızın başlattığı matematik seferberliği kapsamında sene başından itibaren okullarımızda çeşitli etkinlikler gerçekleştirmekteydik. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimizin sürekli faydalanabileceği sabit bir alan oluşturmak istedik. Bu noktada Ünye OFF-ROAD Kulübümüz ile bir araya geldik. Böylece kulübümüzün desteği ile böyle bir atölyeyi hizmete sunmuş olduk. Matematik müzesindeki materyallerin tamamı ilçemiz Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi tarafından yapılmıştır. Ayrıca giydirmeler de Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanmıştır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmanın ardından matematik müzesinin açılışı gerçekleştirildi.

Açılışta bir konuşma yapan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ise özellikle deprem sonrası Ünye OFF-ROAD Kulübünün sahada aktif rol aldığını belirtti. Başkan Tavlı ,”Depremin ilk anında itibaren Ünye OFF-ROAD Kulübü üyesi kardeşlerimiz afet bölgesinde özellikle kırsal bölgelere yardım ulaştırma konusunda yoğun bir gayret gösterdiler. Bu vesile ile hem burada ki desteklerinden dolayı hem de deprem bölgesinde ki yardım faaliyetleri nedeniyle kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Kaymakam Işık ve Başkan Tavlı matematik müzesinde öğrencilerden materyaller ve uygulamalar hakkında bilgi alırken, öğrencilerle de bol bol sohbet ettiler.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.