son haberler

Yazarlığa İMBAT İle Adım Attı

Yayınlanma Tarihi: 5 Ocak 2023 okunma

Yazarlığa İMBAT İle Adım Attı
Eğitim
0

Ünyeli Öğretmen Abdullah Yılmaz kaleme aldığı ilk kitabı İMBAT’ı okuyucularla buluşturdu. Yılmaz, Ünye Kaymakamı Ayhan Işık ve Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’a ilk kitabını imzalayarak takdim etti.

Tekkiraz İmam Hatip Ortaokulu’nda görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Abdullah Yılmaz “İMBAT” adlı şiir kitabını okuyucularıyla buluşturdu. Uzun süredir şiir ve sanatla ilgilenen Yılmaz eserlerini kitapta toplarken söz ve şiirlerden oluşan kitap beğeni topladı.

Abdullah Yılmaz kitabında yer alan önsözde şu ifadeler yer verdi; “ Hayat bir süreçtir. Nefes alışveriş, yürüyüş, oturuş, kalkış vs vs. Ortaya konan her bir eylemin amacı, gittiği bir hedefi olmalı. 4 buçuk milyar yıl önce yaratıldığı bilimsel olarak tespit edilen dünya üzerinde bir zaman diliminde doğuyorsun, büyüyorsun ve nihayetinde ölümü tadıyorsun.

Bu kadar basit olmamalı yaşamak. Sadece nefis üzerine hareket etmemeli, Birileri ne der diye düşünerek bir şeylerden vazgeçmek ya da birileri bir şeyleri istiyor diye arzulamadığımız fiilleri gerçekleştirmek ağır gelir gönle, bedene, zihne.

Tolstoy ‘un dediği gibi “Yiyordu, içiyordu, uyuyordu, uyanıyordu; ama yaşamıyordu.”

Hayat bu değildi. Yemenin, içmenin, uyumanın ve uyanmanın yaşadığını gösteren emareler için yeterli olmadığını anlamak ve en az bir fazlasını yapabilmek adına “Hayata dair” ve “Sevdaya dair” diye iki bölümden oluşan bu söz ve şiir kitabı sizlerle buluştu. Keyifli okumalar…”

Söz ve şiir kitabının online olarak satışta olduğunu belirten Yılmaz ayrıca kitapevlerinden de temin edilebileceğini söyledi.

Abdullah Yılmaz Kimdir?

“4 çocuklu bir ailenin 4. çocuğu olarak  18 Temmuz 1991 tarihinde Ordu ilinin Ünye ilçesinin Yeşilkent mahallesinde dünyaya gözlerimi açmışım.

İlk ve Ortaöğrenimimi Ünye Yunus Emre İlköğretim Okulunda tamamladım.

Lise öğrenimimi Ünye İmam-Hatip lisesi’nde alırken şiir, tiyatro, münazara,futbol voleybol vb alanlarda gelişim gösterip burdaki eğitimimi de tamamladıktan sonra Rize Üniversitesi Eğitim Fakültesini kazandım.

Lisans eğitimimin son bulduğu yıl ilk görev yerim olan Erzurum’un Palandöken ilçesine atandım. Burada görev yaparken ikinci üniversitemi okumaya başladım. 2 yıl görev yapmanın akabinde tercihlerimin neticesinde memleketim olan Ordu Ünye’ye tayinim gerçekleşti.

Memlekette bulunduğum süre boyunca öğretmenliğimin yanı sıra, ikinci lisans eğitimim olan Kamu Yönetimi bölümünü tamamlarken bir yandan da Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Giresun Üniversitesi ortak programı olan Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi alanında Yüksek Lisans eğitimimi tamamladım.

Sosyal faaliyetler kapsamında da bölgemizde yayın yapan yerel bir radyoda 4 yıl profesyonel sanat ve kültür programları yaptım. Bir dönem yine tiyatroyla ilgilendim, eğitim aldım ve oynadım. Toplumsal birlik ve beraberliğin sürdürülmesi adına da yerel bir STK’ da uzun yıllar gönüllü görev yapıyorum.”

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.