son haberler

Yunus Emre’de Kura Heyecanı

Yayınlanma Tarihi: 23 Ağustos 2022 okunma

Yunus Emre’de Kura Heyecanı
Eğitim
0

Ünye Yunus Emre İlkokulu’nda birinci sınıfa başlayacak öğrenciler şubelerini çektikleri kura ile belirledi. Okulda ilk kez uygulanan kura sistemi veliler tarafından olumlu karşılandı.

2022-2023 Eğitim Öğretim yılına kısa bir süre kala anne, baba ve çocukları okul telaşı sardı. Bölgemizde bir yandan devam eden fındık hasadının yanı sıra diğer taraftan okula başlayacak olan öğrencilerin sınıf ve şube belirleme çalışmaları sürüyor. 512  öğrencisi bulunan Ünye Yunus Emre İlkokulu’nda bu yıl ilk kez kura çekimi yapıldı. 4 şubeye eşit öğrenci dağılımının yapılabilmesi için gerçekleştirilen kura çekiminde Okul Müdürü Ahmet Turan Arslan, Müdür Yardımcısı Süleyman Çubukçu ve öğretmenler hazır bulundu. Öğrencilerin velileriyle katıldığı kura çekimi okul bahçesinde gerçekleştirildi. Toplamda 115 öğrenci 4 yıl boyunca beraber eğitim öğretim görecekleri arkadaşlarını ve öğretmenlerini belirledi.

Öğrenciler heyecanla kuralarını çekerken daha sonra hangi şubede eğitim öğretim görecekleri açıklandı. Kura sistemi Ünye’de birçok okulda uygulanmaya devam ederken öğrencilerin sınıflarını belirlemesinde daha şeffaf bir yöntem olması nedeniyle okul idarecileri tarafından tercih ediliyor.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.