son haberler

YUNUS EMRELİ ÖĞRENCİLERDEN KÜLTÜR ÖĞELERİ SERGİSİ

Yayınlanma Tarihi: 11 Kasım 2022 okunma

YUNUS EMRELİ ÖĞRENCİLERDEN KÜLTÜR ÖĞELERİ SERGİSİ
Eğitim
0

Ünye Yunus Emre İlkokulu’nda öğretmenler ve öğrenciler tarafından açılan Kültür Öğeleri Sergisi’nde öğrenciler tarihe yolculuk yaptı.

Bölgemizde unutulmaya yüz tutmuş, birçoğu artık gündelik hayatta kullanılmayan kültür öğeleri Ünye Yunus Emre İlkokulu’nda sergilendi. Okulun 4. Sınıf öğrencileri tarafından toplanan eşyalar öğretmenlerin gözetiminde sergiye dönüştü. Çevirmeli telefonlar, tedavülden kalkmış paralar, sahan, çanak, tencere, ahşap ayran yayığı sergide yer alan onlarca eserden bir kaçı oldu.

Okul Müdürü Ahmet Turan Arslan ve 4. Sınıf öğretmenleri tarafından açılışı yapılan sergi öğrenciler tarafından beğeni ile gezildi. Velilerin de katıldığı sergi iki gün boyunca açık kalarak kültür öğelerimizin tanıtımı sağlandı. Öğrenciler kültür öğeleri hakkında sergiyi gezenlere bilgiler de verdi.

Sergi ile ilgili yapılan açıklamada, “Okulumuz 4.sınıf öğrencileri, öğretmenleri ve velilerinin katkılarıyla hazırlanan “Kültür Öğeleri” sergimizi açtık. Emeği geçen öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimiz Zeliha Gaferoğlu, Nezahat Memiş, Ahmet Akten ve Hasan Öztürk’e teşekkür ederiz” denildi.

 

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.