son haberler

Üreticinin Elinde Kalan Koyunlara Büyükşehir Çözümü

Yayınlanma Tarihi: 25 Mayıs 2021 okunma

Üreticinin Elinde Kalan Koyunlara Büyükşehir Çözümü
Ekonomi
0

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarım iştiraki ORTAR A.Ş pandemi sürecinde kapalı olan lokanta ve restoranlara et satışı yapamayan üreticilerin elinde kalan karayaka koyunları için harekete geçti.

Geçtiğimiz yıl tüm dünyada etkili olan koronavirüs nedeniyle tüketim sektöründe oluşan yavaşlama ile birlikte zor günler geçiren Ordu Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliğinin imdadına Büyükşehir Belediyesi tarım iştiraki ORTAR A.Ş yetişti. Yapılan protokol ile il genelinde üreticilerin elinde kalan karayaka koyunlarının ülke çapında zincir mağazaları olan bir firmaya satılması için anlaşma sağlandı. 2 ay önce yapılan anlaşma kapsamında şu ana kadar 5 Ton’a yakın karkas karayaka koyunu eti satışı gerçekleştirildi. Yapılan bu satıştan ise 500 bin TL gelir elde edildi.

Her Zaman Üreticilerimizin Yanındayız

Büyükşehir Belediyesi olarak üreticilerin her zaman yanında olduklarını belirten ORTAR A.Ş Genel Müdürü Sancar Eser, “ Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr.Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile pandemi sürecinde sıkıntılı süreç geçiren üreticilerimizin bu sorunlarını yaptıkları anlaşma ile çözüme kavuşturduklarını” söyledi.

Genel Müdür Sancar Eser açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Tüm dünyada etkili olan koronavirüs salgını nedeni ile zor günler geçiren çiftçilerimize her alanda destek vermeye devam ediyoruz. Bu kapsamda bölgemizde koyun üreticiliği yapan üreticilerimizin ellerinde kalan karakaya kuzularının özel sektöre satışı konusunda yaptığımız girişimler sonuçlandı.  2 ay önce başladığımız çalışma ile birlikte Türkiye genelinde zincir mağazaları bulunan bir marketin Ordu genelinde bulunan bütün şubelerine karakaya kuzusu satışı gerçekleşti. Şuana kadar yapılan çalışma ile toplamda 5 ton karakaya kuzusunun satışından 500 bin TL’ye yakın gelir elde eden üreticilerimiz bu zor günlerde bir nebze olsun nefes aldı. ORTAR A.Ş olarak başkanımız Dr.Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile üreticilerimize her alanda destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Üreticilerimiz Nefes Aldı

Zor günlerde imdatlarına yetişen Ordu Büyükşehir Belediyesine teşekkür eden Ordu Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Koçkaya, “ Büyükşehir Belediye Başkanımızın girişimleri ile zor günler geçiren üreticilerimiz adeta nefes aldılar. Birçok üreticimiz bu zor günlerde ellerinde kalan kuzuları nasıl satacağını düşünürken devreye giren Büyükşehir Belediyemiz ve iştiraki ORTAR A.Ş yaptığı görüşmeler neticesinde Türkiye genelinde zincir mağazaları olan bir market ile anlaşarak üreticilerimiz rahatlattı. Şuana kadar 5 ton’a yakın kuzu eti satışı yaptık. Yaptığımız bu satıştan elde edilen gelirler ise üreticilerimizin hesaplarına yatırıldı. Bu girişimleri nedeniyle başta Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr.Mehmet Hilmi Güler ve ORTAR A.Ş Genel Müdür Sancar Eser’e çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.