son haberler

ÜTSO, Akkuşlu Üyeleriyle Buluştu..

Yayınlanma Tarihi: 5 Temmuz 2021 okunma

ÜTSO, Akkuşlu Üyeleriyle Buluştu..
Ekonomi
0

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar ve yönetimi Akkuş’ta bulunan üyelerle bir araya geldi.Haftasonu düzenlenen istişare toplantısında Akkuş ekonomisi masaya yatırıldı.  Akkuş ilçesinde bulunan odaya kayıtlı tüm meslek grubundaki üyeler ile bir araya gelen Başkan Akar, üyelerine her konuda desteğini yineleyerek sorunların çözüme kavuşması için birlikte hareket etmenin önemine vurgu yaptı.

“Ünye- Akkuş Yolu Ticaret İçin Önemlidir”

Düzenlenen program sonrası konuşan Ünye Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, ” Bizim burada ki amacımız şehirler arası istişareleri sağlamak, Ünye-Akkuş arasındaki turizm ve ticareti geliştirmektir. Yol bizim en büyük önceliğimiz ve yol olmazsa olmazımızdır. Akkuş- Niksar yolunun daha modern bir yol olması gerekiyor. Bizim bu toplantılardaki amacımız artık esnafımızın iş adamımızın ufkunu açmak çeşitli istişareler yapmaktır. Bizim gayemiz sanayi ye ham madde üretimi değil. Bizim gayemiz buradaki insanların bir araya gelip fabrika kurup dünyaya daha güzel daha modern ürünler üreterek e-ticaret yapıp daha fazla katkıda sağlamasıdır. Dışarıda yaşayan Akkuş’luların tekrar bölgeye gelip bölgede istihdam etmesi tek derdimizdir. O yüzden biz üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Dışarıdan iş insanlarımız gelsin ve orman ve hayvancılıkla ilgili istihdam alanları kursunlar. Hatta birkaç arkadaşımız bir araya geldi. Hayvancılık ile ilgili tesis kuruyorlar. Aynı şekilde ormancılıkla ilgili yarı mamul ürünleri üretip dünyaya satılırsa buranın istihdam ve gelişmesine önemli katkı sunacaktı” dedi.

Programda konuşan Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci ise,” Biz bölgemizin istihdam ve kalkınabilir potansiyelini Akkuş’lu esnaflarımızla bir araya gelerek Başkan Akar’ın önderliğinde görüşme gerçekleştirdik. Tabi bölgemizde yatırım ve istihdamın önemini bir kez daha vurgulayarak yatırımcılarımızı her zaman ilçemize davet ediyoruz. Burada önemli olan kalkınmasını her zaman düşündüğümüz şehrimizdir” diye konuştu.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.