son haberler

Başkan Argan’dan Öğretmenler Günü Mesajı

Yayınlanma Tarihi: 24 Kasım 2022 okunma

Başkan Argan’dan Öğretmenler Günü Mesajı
Gündem
0

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan mesajında: “Güçlü toplum, güçlü Türkiye hedefimize ancak nitelikli bir nesil, özgün ve milli bir eğitim-öğretim politikası ile ulaşabileceğimizi biliyoruz. İlk emri “oku” olan bir medeniyetin mensupları olarak bizim için, öğrenmenin ve dolayısıyla öğretmenlerin ayrı bir yeri, ayrı bir önemi bulunmaktadır. Öğretmenlik mesleği sadece eğitim, öğretim sürecinde edinilen bilgileri sınıfta öğrencilere aktarmak değil, bilgi yanında tecrübe ve irfanla çocuklarımızı geleceğe hazırlama mesleğidir. 2023 hedeflerimiz ve Türkiye Yüzyılı vizyonumuza bizleri taşıyacak olan gücümüz, tarihini bilen, medeniyet değerlerini özümsemiş, dinamik, açık fikirli, üretken, bilgi ve sorumluluk sahibi nesillerdir. Öğretmenlerimiz, çocuk ve gençlerimizin geleceğe hazırlanmasında üstlendikleri sorumluluklarla yarınlarımızı inşa etmektedir.

Bizler ‘beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi’ emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğu bir medeniyetin mensupları olarak, tarih boyunca olduğu gibi bugün de öğretmenlerimize büyük değer veriyoruz. AK Parti olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde son 20 yılda eğitim-öğretimi en öncelikli gündem maddemiz haline getirdik. Derslik sayılarımızın artırılmasından öğretmen atamalarına, müfredatın geliştirilmesinden ücretsiz ders kitaplarına kadar, eğitim alanında tarihi nitelikte pek çok reformu hayata geçirmiş bulunuyoruz.
Ülkemizin her köşesinde fedakârca çalışan, mesleklerini sevgiyle icra eden öğretmenlerimiz, her türlü övgü ve takdire layıktır. Gönüllerimizde müstesna bir yere sahip olan öğretmenlerimize hepimiz özellikle şükranlarımızı sunuyoruz. Bu düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Başta görevi başında şehit olmuş eğitimcilerimiz olmak üzere, ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.