son haberler

BAŞKAN TAVLI, “AŞEVİMİZ RAMAZAN’A HAZIR”

Yayınlanma Tarihi: 22 Mart 2023 okunma

BAŞKAN TAVLI, “AŞEVİMİZ RAMAZAN’A HAZIR”
Gündem
0

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Aşevinde çalışmaların bitme aşamasına geldiğini belirterek, “Aşevimiz Ramazan ayının ilk günü olan 23 Mart Perşembe hizmet vermeye başlayacak” dedi.

Ünye Belediyesi tarafından Cevizdere Mahallesi Liman karşısında inşa edilen Yöresel Ürünler Üretim Atölyesi ve Aşevi’nde çalışmalarda sona gelindi. İlk etapta 5000 ihtiyaç sahibi vatandaşın yemek ihtiyacını karşılayacak olan aşevi tamamlanırken, Yöresel Ürünler Üretim Atölyesi ve soğuk hava deposu da bitme aşamasına geldi.

Günlük 5 Bin Kişilik Yemek Üretim Kapasitesi

Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşların ve iftar sofrasının yemek ihtiyacının aşevi tarafından karşılanacağını belirtti. Başkan Tavlı, “İlçemize ihtiyaç duyulan sosyal tesisleri kazandırmanın yanı sıra ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yemek ihtiyacını karşılamak için de çalışmalar yürütüyoruz. Bu kapsamda ilçemize kazandırdığımız aşevimizi de tamamlama aşamasına getirdik. Bir süredir devam eden çalışmalarımıza artık son noktayı koyuyoruz. Aşevimiz günlük 5000 kişilik yemek üretim kapasitesi ile hizmet verecek. Ramazan ayının ilk günü olan 23 Mart Perşembe günü aşevimizde ilk sıcak yemeğimiz hazırlanarak vatandaşlarımıza sunulacak” dedi.

İftar Sofrası Adnan Menderes MTAL’e Kurulacak

Bu yıl iftar sofrasının Adnan Menderes MTAL’e kurulacağını belirten Başkan Tavlı, “Her Ramazan’da olduğu gibi bu yıl da hemşehrilerimizle gönül soframızda buluşacağız. Bu yıl iftar soframızı konum itibariyle merkezi yerde bulunan Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin salonuna kuracağız. Bu konuda tüm hazırlıklarımızı tamamladık. İftar sofralarımız bereketli olsun” diye konuştu.

“Ramazan Paylaşmak, Birlik ve Beraberliktir”

Ramazan’ın önemine de dikkat çeken Başkan Tavlı, “Ramazan; paylaşmak, birlik, beraberlik ve bereket demektir. Allah tuttuğumuz oruçları ve yaptığımız ibadetleri kabul etsin. Bu yıl Ramazan ayını buruk yaşayacağız. Ülkemizde meydana gelen deprem felaketinin acısını yüreğimizde hissederek depremzede kardeşlerimize dualarımız eksik etmeyeceğiz. Bu vesile ile hemşerilerim başta olmak üzere tüm İslam âleminin Ramazan ayını tebrik ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.