son haberler

BAŞKAN TAVLI, “BERAT KANDİLİ MANEVİYATIMIZIN HUZURA ERMESİ İÇİN BİR FIRSATTIR”

Yayınlanma Tarihi: 24 Şubat 2024 okunma

BAŞKAN TAVLI, “BERAT KANDİLİ MANEVİYATIMIZIN HUZURA ERMESİ İÇİN BİR FIRSATTIR”
Gündem
0

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Berat Gecesi dolayısıyla yaptığı açıklamada, bu mübarek gecenin manevi iklimimiz açısından bir fırsat olduğunu dile getirdi.

Mübarek üç ayların üçüncü kandil gecesi olan Berat Kandilinin arınma ve adeta temize çıkma gecesi olduğunun altını çizen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Sevgili Peygamberimiz (S.A.V) “Yüce Allah (C.C) bu gece dünya semasına rahmeti ile tecelli eder ve “Tevbe eden yok mu! onu affedeyim. Rızık isteyen yok mu, ona rızık vereyim, hastalığında şifa isteyen yok mu, ona şifa vereyim” der. Bu durum sabaha kadar devam eder” buyurmuştur” diye konuştu.

Berat gecesinin adından da anlaşılacağı gibi temize çıkma anlamına geldiğini belirten Başkan Tavlı, bu mübarek gecede semaya kalkan ellerin geri çevrilmeyeceğinin buyurulduğunu bu nedenle de bu feyizli gecenin rahmet gecesi olarak anıldığını kaydetti.

Bu mübarek gecenin başta tüm İslam âlemi olmak üzere insanlığa hayırlar getirmesini dileyen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, bu vesile ile “Tüm hemşerilerimin Berat Kandilini kutluyor, duaların kabul edilmesini Yüce Allah’tan ( C.C) niyaz ediyorum” dedi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.