son haberler

BAŞKAN TAVLI, “ELBİRLİĞİ İLE BUNLARIN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ”

Yayınlanma Tarihi: 13 Şubat 2023 okunma

BAŞKAN TAVLI, “ELBİRLİĞİ İLE BUNLARIN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ”
Gündem
0

Ülkemizi yasa boğan ve birçok ülkenin seferber olduğu deprem bölgesinde yaralar sarılmaya devam ediyor. İlçede deprem çalışmalarını koordine eden Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı da deprem bölgesine giderek depremzedelerle yakından ilgilendi. Başkan Tavlı, “Yaşanan acılar gerçekten çok büyük. Ama inanıyorum ki elbirliği ile tüm bunların üstesinden geleceğiz” dedi.

10 ilde ağır yıkımlara, can kayıpları ve yaralanmalara sebep olan iki büyük depremin ardından yaralar sarılmaya devam ediyor. Depremin ilk gününden itibaren Ünye’de yürütülen yardım kampanyalarını bizzat koordine eden Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, deprem bölgesine de giderek yardımların afetzedelere ulaşması konusunda çalışma yürütüyor. Başkan Tavlı Adıyaman ilçesinde depremzedelerle bir araya gelerek birliktelik mesajı verdi.

Depremzedelere ilişkin yapılan çalışmaları değerlendiren Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Ülkemizi yasa boğan iki büyük depremin ardından vatandaşlarımız hayatlarını kaybetti. Çok sayıda vatandaşımız ise depremden yaralı olarak kurtuldu. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralı vatandaşlarımıza ise acil şifalar diliyorum. Depremin ardından devlet-millet işbirliğiyle yaralarımızı hızla sarmaya başladık. Yardımsever Ünye halkımız ile deprem bölgesi arasında gönül köprüsü kurduk ve depremzedelerin ihtiyaçlarının giderilmesi için çalıştık. Ünye’de yürüttüğümüz çalışmaların ardından deprem bölgesine giderek yardımlarımızın ihtiyaç sahiplerine ulaşması yönünde titiz bir çalışma yürüttük. Afet koordinasyon merkezi olarak Tokat Valimiz Sayın Numan Hatipoğlu ile birlikte Adıyaman Gölbaşı’nda kuracağımız Konteyner Konut Alanı, Sahra Hastanesi ve malzeme tedariği için yer tespiti ve saha çalışmaları gerçekleştirdik. Yaşanan acılar gerçekten çok büyük. Ama inanıyorum ki el birliği ile tüm bunların üstesinden geleceğiz” dedi.

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.