son haberler

Başkan Tavlı; “Engelsiz Bir Ünye İçin Çalışıyoruz”

Yayınlanma Tarihi: 4 Aralık 2023 okunma

Başkan Tavlı; “Engelsiz Bir Ünye İçin Çalışıyoruz”
Gündem
0

Dünya Engelliler Günü etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen etkinlikte, “engelli kardeşlerimizin sorunlarını çözerek şehrimizi engelsiz Ünye’ye dönüştürüyoruz” diyen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, akülü sandalye dağıttı.

03 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Ünye Belediyesi tarafından düzenlenen programda engelli vatandaşlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı engelliler gününün farkındalık günü olduğuna dikkat çekerek; “Engelli vatandaşlarımızla sadece bir gün değil, 365 gün beraberiz. Ünye’mizi engelsiz şehir yapmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz” dedi.

Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen programda Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve protokol üyeleri engellilerle bir araya geldi. Programda konuşan dernek Başkanları, etkinlikten dolayı Başkan Tavlı’ya teşekkür etti.

Konuşmasında “Engelli kardeşlerimizin sorunlarını çözerek şehrimizi engelsiz Ünye’ye dönüştürüyoruz” diyerek faaliyetlerine de değinen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı; “Bizler bu toplumun ayrılmaz parçasıyız. Sadece bu kahvaltı sofrasında değil yılın 365 günü bir aradayız. Yerel yönetim olarak bakış açımızın bu istikamette olduğunu değerli dernek başkanlarımız da çok güzel ifade ettiler. Ünye’nin özellikle engelsiz yaşam konusunda geldiği noktayı başkanlarımız ifade ederken aynı zamanda diğer eksikliklerin giderilmesi noktasında da daha çok işimizin olduğunun farkında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Yerel yönetim olarak şehrin engelsiz yaşam anlamında hazırlanması yönünde gayretlerimiz devam ediyor. Toplumun ayrılmaz parçası olarak sosyal tesislerimizden sosyal yaşam alanlarına ve diğer aktivitelere kadar bütün çalışmalarımızı bu titizlikle ve özenle yürütüyoruz. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde son 21 yılda baktığımızda engelli bireylerimiz istihdama sosyal hayatın her alanına siyaset, sanat ve spor alanlarında yer alıyor. Bu bağlamda engelli kardeşlerimizin ciddi anlamda sorunlarının giderilmesi noktasında çaba sarf edildiğine şahit oluyoruz. Yıllar önce engelli bireylerimiz toplumdan saklanırken, bugün toplumun her alanında yer almaktadırlar. Bu da sevgi tohumlarımızı ektiğimizde dünyanı çok daha keyifli ve huzurlu bir hale dönüştüğüne şahit oluyoruz” dedi.
Programda ayrıca engelli vatandaşlara akülü sandalye teslimi de gerçekleştirildi.

HABER: Mehmet Emin Danış

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.