son haberler

Başkan Tavlı; “Gaziler Başımızın Tacıdır”

Yayınlanma Tarihi: 19 Eylül 2023 okunma

Başkan Tavlı; “Gaziler Başımızın Tacıdır”
Gündem
0

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, 19 Eylül Gaziler Günü dolaysıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Hüseyin Tavlı, yayınlamış olduğu mesajda: “Şehit ve gazilerimizin vatan savunması için yaptıkları mücadele, dünya tarihinde milletçe övünç duyulan kahramanlık destanı olmuştur. Bu destanı yazan kahraman gazilerimiz her zaman başımızın tacıdır. Gazilerimize minnettarız” dedi.

Başkan Tavlı, mesajında, Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesinde canını ortaya koyan gazilerin önemli ve kutsal görev üstlendiğini belirterek, “Millet olarak bize emanet edilen bağımsız vatan toprakları üzerinde, şehit ve gazilerimizin aziz hatıralarını sonsuza kadar yaşatmak ortak görevimizdir” dedi.

“VATAN SAVUNMASINDA ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİN YERİ ÖNEMLİDİR”

Geçmişten bugüne Türkiye’nin şanlı tarihinin yazılmasında şehit ve gazilerin önemli paya sahip olduğunun altını çizen Başkan Tavlı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Vatan savunmasında şehit ve gazilerimizin yeri önemlidir. Milletimizin bağımsızlık mücadelesi verdiği Kurtuluş Savaşı’nda, Çanakkale Zaferi’nde cepheden cepheye koşan vatan evlatları, gözünü kırpmadan canını ortaya koyarak mücadele etmiştir. Kutsal mücadelede, dünya tarihinde eşine az rastlanır fedakarlık ortaya koyan milletimiz, kahramanlık destanı yazmıştır. Vatanımızı müdafaa eden aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyoruz. Şehitlik yolunda yaralanan gazilerimizin ise insanüstü mücadelesini her zaman takdir ediyoruz. Gazilerimiz sadece ülkemizin müdafaasında değil mazlumlara umut olmak için de Dünya’nın bir çok yerinde görev almıştır. Kore’de savaşan, Balkanlarda düşmana set olan ve Afrika’da mazlumlara umut olan kahraman askerlerimiz sınırları aşarak kahramanlık destanı yazmıştır.

Kazanılması imkânsız savaşlardan başarıyla çıkan askerimizin arkasında her zaman dualarıyla milletimiz vardır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum.”

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.