son haberler

BAŞKAN TAVLI, “GÜÇLÜ TOPLUMUN ANAHTARI, GÜÇLÜ KADINDIR”

Yayınlanma Tarihi: 8 Mart 2023 okunma

BAŞKAN TAVLI, “GÜÇLÜ TOPLUMUN ANAHTARI, GÜÇLÜ KADINDIR”
Gündem
0

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “08 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Kadınlarımız; iş, eğitim, sağlık, yasama, yürütme ve yargıya varıncaya kadar her alanda üstlendiği etkin çalışmalarla toplumumuzu güçlü kılmaktadır” dedi.

“08 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Kadınlar, yaşamımızın her anında yanımızda olan, bizleri dünyaya getiren, büyüten, yetiştiren, eğiten, sevgisi ile kuşatan ve şefkatli yürekleriyle bir an olsun bile bizleri yalnız bırakmayan, en değerli varlıklarımızdır.” dedi.

Başkan Tavlı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Dünya Kadınlar Günü, kadınların, eşitlik, bağımsızlık, özgürlük, daha iyi yaşama ve çalışma koşullarını iyileştirme yolunda verdikleri mücadelenin simgesidir. Günümüzde kadınlarımız; iş, eğitim, sağlık, yasama, yürütme ve yargıya varıncaya kadar her alanda üstlendiği görevi başarıyla yerine getirmişlerdir. Kadınlarımız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında büyük roller üstlenmişler ve ülkemizin simgesi ve teminatı olmuşlardır. İslam dini ile birlikte kadın toplumda hak ettiği değeri almıştır. Bu duygu ve düşüncelerle başta tüm şehit anneleri ve eşleri olmak üzere; yaşamın her anında her türlü fedakârlıkta bulunan, yokluğumuzu ve sıkıntılarımızı paylaşan, her zaman yanımızda olan tüm fedakâr kadınlarımızın 08 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.