son haberler

Başkan Tavlı; “Hemşerilerimizi Asla Mahcup Etmeyeceğiz”

Yayınlanma Tarihi: 16 Nisan 2024 okunma

Başkan Tavlı; “Hemşerilerimizi Asla Mahcup Etmeyeceğiz”
Gündem
0

31 Mart seçimlerinde vatandaşların teveccühü ile göreve yeniden seçilen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Cumhur İttifakı Belediye Meclisi Üyeleriyle birlikte mazbatasını aldı.

Seçimlerin sonunda görevine yeniden seçilen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Mazbata Töreni sonrası konuşmasında; “Bize güvenen hemşerilerimizi asla mahcup etmeyeceğiz” diyerek Ünye’nin Türkiye Yüzyılı’nın modern şehirleri arasında yer alacağını söyledi.

AK Parti Ordu Milletvekili Av. Mustafa Hamarat, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Hasan Fahri Alparslan, MHP Ünye İlçe Başkanı Av. Murtaza Hacıimamoğlu, parti yöneticileri, belediye meclis üyeleri muhtarlar ve vatandaşların katıldığı mazbata töreninde Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve Belediye Meclis Üyelerine mazbatalarını Ünye Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı ve Adalet Komisyonu Başkanı Refik Ay takdim etti.

Mazbata tesliminin ardından Ünye Adliyesi önünde konuşmalar yapıldı.

Başkan Tavlı; “Tüm Vatandaşlarımızla Ünye’ye Hizmet Etmeye Devam Edeceğiz”

Mazbata töreninde konuşan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Bu mutluluğumuzu paylaşmak üzere aramızda olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. 2019 yılında böyle güzel bir ortamda mazbatamızı alarak ilçemize beş yıl hizmet etme fırsatını bulmuştuk. Beş yılı dolu dolu hizmetlerle geçirdik ve yeniden hemşerilerimizin desteklerine talip olduk. Sayın Cumhurbaşkanımızın teveccühü, değerli siyasi büyüklerimizin destekleri ve hemşerilerimizin oylarıyla şükürler olsun bugünleri gördük. Hep beraber sahada başta Sayın Vekilimiz de olmak üzere değerli büyüklerimizle birlikte çalışmalarımızı yürüttük. Destek veren tüm hemşerilerimize öncelikle yürekten teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun. Tabii şimdi mazbatamızı aldık. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bize oy verenlerle, vermeyenlerle hep birlikte kucaklaşarak şehrimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Durmak yok yola devam diyerek aynen dün olduğu gibi işlerimize devam etmek, şehrin sorunlarını çözmek ve geleceğe hazırlamak adına Allah’ın izniyle gayret edeceğiz. Gayretimiz sadece şehrin dertleriyle dertlenmek ve Ünye‘nin kazanması için mücadele etmek olacaktır. Bizlere destek veren, bu onurlu ve gururlu günü yaşatan tüm hemşerilerime tekrar yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Milletvekili Hamarat; “Sorumluluk Ruhuyla Hareket Eden Bir Kadroyuz”

Güzel bir seçim süreci yaşandığını ifade eden AK Parti Ordu Milletvekili Av. Mustafa Hamarat; “Bağımsız yargının gözetiminde Türkiye Dünya’nın göz önünde barış içerisinde, huzur içerisinde, çok güzel bir seçim geçirdi. Her ne kadar buraya gölge düşürmek isteyenler olsa da başarılı olamadı. Çok şükür gerçekten Türkiye bu konuda Dünya’da rüştünü ispat etmiş bir ülke. Bugün de buradayız ve mazbatayı alan Belediye Başkanımızı ve belediye meclis üyesi arkadaşlarımızı yalnız bırakmadık. Hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum. Mazbatayı aldıktan sonraki görevimiz artık Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye’deki hizmet kervanında en güzel gayretleri ortaya koymak, çalışmaları ortaya koymaktır. Seçimler kimin üstün olduğunun belirlediği süreçler değil. Kimin sorumluluk aldığını, kimin yük aldığını, hizmet görevini kimin yapacağını, kimin çalışacağını belirleyen süreçlerdir. O bakımdan biz bir şey kazandıktan ziyade görev aldık, sorumluluk aldık ruhuyla hareket eden bir kadroyuz. Güzel bir dönem olsun. Hayırlı uğurlu olsun. Rabbim mahcup etmesin” dedi.

Başkan Alparslan; “Kazanan Demokrasi Olmuştur”

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Hasan Fahri Alparslan, “Yaklaşık iki aylık seçim sürecinde bizleri yalnız bırakmadığınız için evvela ben hepinize ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. İki aylık seçim çalışmasında inanın bu kadar heyecanlanmadım. Bu kadar gururlanmadım. Bu kadar onurlanmadım. Şunu gördük ki bu beş yıllık yeni süreçte üzerimize ciddi bir yük aldık. Sizler bize dediniz ki biz sizin yaptıklarınızdan memnunuz ve önümüzdeki beş yılda bizlerden çok daha şeyler beklediğinizi söylediniz. Üzerimizdeki yükün ağırlığını biliyor önümüzdeki beş yılda 85 mahallemizle birlikte kazanan Ünye olacaktır, Kazanan demokrasi olmuştur” dedi.

Başkan Hacıimamoğlu; “Ünye’mize Hayırlı Olsun”

MHP Ünye İlçe Başkanı Murtaza Hacıimamoğlu da “Buradan emeği geçen, emek sarf eden, gecesini gündüzüne katılıp nefes dahi almadan başarıya ulaşmak için ter döken Cumhur İttifakı’nın maneviyatını omuzlarımıza yüklemiş olduğu o ödevin, o görevin ve o sorumluluğun bilincinde olan Ünyeli hemşerilerimize, Ak davaya gönül vermiş dava kardeşlerimize, Milliyetçi Hareket davasına gönül vermiş Ülkücü dostlarıma bir kez daha sizlerin huzurunda teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum. Seçim sonuçları vatana millete hayırlı olsun. Mevla’m Hüseyin abinin ve ekip arkadaşlarının ayağına inşallah taş değdirmesin” dedi.

Ünye Adliyesi önündeki törenin ardından Başkan Tavlı Ünye Belediye Binası önünde belediye personeli tarafından alkışlarla karşılandı. Başkan Tavlı; “Bize güvenen hemşerilerimizin asla mahcup etmeyeceğiz” diyerek Ünye’nin Türkiye Yüzyılı’nın modern şehirleri arasında yer alacağını söyledi.

Program Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın makamda tebrikleri kabul etmesiyle sona erdi.

HABER MERKEZİ

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.